Комітет гуманітарної та інформполітики наполягає якнайшвидше ухвалити закони про відповідальність за колабораціонізм
Комітет гуманітарної та інформполітики наполягає якнайшвидше ухвалити закони про відповідальність за колабораціонізм
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні підтримав за основу та в цілому такі законопроекти, які посилять інформаційну безпеку країни. Комітет наполягає, щоб парламент розглянув і проголосував ці законопроєкти за скороченою процедурою без обговорення. Це дозволить підсилити протидію гібридній інформаційній війні, що її веде держава-агресор проти України.
Зокрема, рекомендується ухвалити за основу та в цілому проект №5101 про заборону виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора (з техніко-юридичними правками та вилученням речення про агресію 2014 року).
Також рекомендується ухвалити за основу та в цілому:
- проект №5102 про посилення кримінальної відповідальності за виготовлення та поширення забороненої інформаційної продукції (з техніко-юридичними правками та вилученням речення про агресію 2014 року);
- 5143 про забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність;
- проект №5144 встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність проект.
Крім того Комітет ініціює звернення від Верховної Ради України до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Верховного комісара ООН у справах біженців щодо забезпечення «зелених коридорів» в окупованих і найбільш гарячих точках країни.
Рішення парламенту щодо законопроектів, які посилять інформаційну безпеку країни, можуть бути ухвалені вже сьогодні.
- Читайте також: «Слуги народу» підготували альтернативний законопроєкт про колабораціонізм: що він передбачає
Нагадаємо, 23 лютого 2021 року у Верховну Раду нардепи Європейської Солідарності подали законопроєкт №5135 про кримінальну відповідальність за колабораціонізм з Росією. Під колабораціонізмом автори законопроєкту розглядають публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором та/або окупаційною владою, ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою та суб’єктами господарювання, які знаходяться на окупованих територіях. Також колабораціонізмом пропонується вважати неодноразове розміщення для загального перегляду у мережі Інтернет закликів до підтримки дій держави-агресора та організацію та участь у проведенні інформаційних кампаній, спрямованих на забезпечення підтримки держави-агресора.