Редакція «БелаПАНу» виступила із заявою у зв'язку з затриманнями своїх співробітників, а силовики прокоментували обшуки
Редакція «БелаПАНу» виступила із заявою у зв'язку з затриманнями своїх співробітників, а силовики прокоментували обшуки
У своїй заяві співробітники видання «БелаПАН» написали, що «розцінюють це (обшуки та затримання - ДМ) як продовження політики придушення свободи слова в Білорусі і вимагають негайного звільнити затриманих колег, а також всіх, хто перебуває в ув'язненні».
«Робота компанії в Мінську паралізована, проте частина редакції перебуває в безпеці за межами Білорусі й продовжить роботу, щоб забезпечувати передплатників і читачів оперативною і достовірною інформацією, як це було протягом майже 30 років з дня створення "БелаПАН"», – заявила редакція.
Слідчий комітет Білорусі повідомив, що колишній директор «БелаПАН» Дмитро Новожилов, головна редакторка Ірина Лєвшина і бухгалтерка Катерина Боєва затримані за «підозрою в скоєнні злочинів, які порушують громадський порядок». З ними проводять слідчі дії.
«Виявлено порушення податкового законодавства Республіки Білорусь», – заявив СК.
Слідство визначить «суму несплачених в дохід держави податків».
Стало відомо, що Лєвшину затримали на 72 години.
Нагадаємо, що зранку 18 серпня силовики прийшли з обшуками до працівників «БелаПАН», про що повідомила журналістка Ірина Турчина, редактор інтернет-газети «БелаПАН» Naviny.by Олександр Зайцев і бухгалтер компанії Катерина Боєва. Сайт Naviny.by наразі продовжує працювати.
Обшук також відбувся у директорки «БелаПАН» Ірини Лєвшиної, після чого її повезли на обшук офісу, а потім мають відвезти на допит.
Журналіста «БелаПАН» Захара Щербакова після обшуку вже відвезли на допит.
У заступника головного редактора «БелаПАН» Олександра Зайцева під час обшуку вилучили техніку (мобільний телефон, жорсткий диск комп'ютера, старий планшет), а також редакційне посвідчення і кілька візиток. Він не затриманий, але процесуальний статус йому не пояснили.
За словами Зайцева, обшук тривав приблизно годину в рамках справи про організацію дій, що «грубо порушують громадський порядок» (ст. 342 КК).
За непідтвердженою інформацією, у колишнього директора «БелаПАН» Дмитра Новожилова відбувся обшук, він на допиті. У січні 2021-го Новожилов звільнився з компанії за власним бажанням.
Журналістку «БелаПАН» Ірину Турчину відпустили після допиту. Повідомляється, що у неї забрали телефон.
Раніше білоруські силовики провели обшук за місцем проживання журналіста-фрілансера та активіста Олександра Вялітчанки.
У Білорусі за рік після президентських виборів затримали майже 500 журналістів.
Фото: Ірина Левшина