В Білорусі Юлію Чернявську залишили під домашнім арештом. В неї проблеми зі здоров’ям

В Білорусі Юлію Чернявську залишили під домашнім арештом. В неї проблеми зі здоров’ям

26 Липня 2021
1395

В Білорусі Юлію Чернявську залишили під домашнім арештом. В неї проблеми зі здоров’ям

1395
Захист Чернявської не отримав відповіді на своє клопотання щодо заміни запобіжного захисту, а близькі та рідні так само не мають до неї доступу.
В Білорусі Юлію Чернявську залишили під домашнім арештом. В неї проблеми зі здоров’ям
В Білорусі Юлію Чернявську залишили під домашнім арештом. В неї проблеми зі здоров’ям

6 липня захист вдови засновника Tut.by Юлії Чернявської подав клопотання про заміну домашнього арешту особистою гарантією або підпискою про невиїзд.

Про це пише Zerkalo.io з посиланням на адвоката Чернявської. 

Оскільки в неї серйозні негаразди зі здоров’ям і в тих умовах, в яких вона перебуває, вона не може отримати необхідну їй медичну допомогу, захист намагався змінити запобіжний захист.

Захист заявив, що вони досі не отримали відповідь від слідства. А оскільки родичі та близькі Чернявської так само, які  раніше, не мають до неї доступу, захист висновує, що рішення щодо заміни домашнього арешту силовики не змінили.

Запобіжний захист можна змінити у будь-який момент. Відмова не означає, що не можна подати клопотання знову й отримати іншу відповідь. 

«Можливо, слідство ще не виконало невідкладні слідчі дії, які б дозволили говорити про зміну запобіжного заходу. Але ми розраховуємо, що надалі у слідства не залишатиметься причин залишати Юлію Чернявську під домашнім арештом, враховуючи стан її здоров'я», – заявив захист. 

Нагадаємо, що з 18 травня Чернявська перебуває під домашнім арештом.

У день обшуків в редакції Tut.by Юлія Чернявська перенесла гіпертонічний криз, після чого її направили в мінську лікарню в супроводі правоохоронців. Після цього жодних відомостей про місцеперебування Чернявської не було протягом двох днів.

За словами доньки Юлії Чернявської Євгенії, її мати не володіє жодною інформацією про діяльність Tut.by, вона не є акціонером видання.

Євгенія Чернявська припустила, що «маму використовують силові органи, щоб тиснути на Tut.by, її утримують як заручника, залякують і чинять тиск».

18 травня влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів.

Загалом, було затримано 13 осіб, сайт Tut.by на території Білорусі заблокований.

Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Європейський Союз вже закликав владу Білорусі припинити переслідування редакції  Tut.by та звільнити всіх затриманих журналістів, а також – усіх політичних в’язнів.

США також закликали Білорусь припинити репресії проти незалежних ЗМІ, мирних протестуючих, правозахисників та громадянського суспільства.

Україна засудила блокування Tut.by і переслідування його журналістів та закликала владу Білорусі припинити атаки на свободу слова.

Засудили ескалацію репресій проти журналістів Tut.by «Репортери без кордонів» та Freedom House.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію у Білорусі.

У свою чергу, директор програм Європи та Євразії Freedom House Марк Берендт назвав атаку білоруської влади на Tut.by свідченням бажання режиму Олександра Лукашенка знищити залишки незалежної журналістики у Білорусі.

Фото: з вільних джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1395
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду