Вийшла англомовна версія документального фільму про вбивство Георгія Ґонґадзе (ВІДЕО)

Вийшла англомовна версія документального фільму про вбивство Георгія Ґонґадзе (ВІДЕО)

4 Травня 2021
2558

Вийшла англомовна версія документального фільму про вбивство Георгія Ґонґадзе (ВІДЕО)

2558
Фільм у перекладі вийшов з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.
Вийшла англомовна версія документального фільму про вбивство Георгія Ґонґадзе (ВІДЕО)
Вийшла англомовна версія документального фільму про вбивство Георгія Ґонґадзе (ВІДЕО)

До Всесвітнього дня свободи преси вийшла англомовна версія документального фільму «Вбивство Ґонґадзе: 20 років у пошуку правди». Про це у Twitter повідомила журналістка Наталія Гуменюк.

Відтепер фільм, що розповідає історію вбивства журналіста та співзасновника «Української правди» можна буде подивитися англійською. Переклад фільму здійснили за фінансової підтримки кампанії Європейського Союзу «Рухаємось вперед разом».

Прем'єра документального фільму відбулася у вересні 2020 року в ефірі Українського суспільного мовника. Фільм знятий українською громадською організацією «Лабораторія журналістики суспільного інтересу».

Виконавці вбивства засуджені, але за два десятки років офіційне слідство так і не встановило замовника – і у колег Георгія Ґонґадзе залишаються запитання. У фільмі Максима Камєнева, Наталі Гуменюк та Анни Цигими їх ставлять і відповідають на них відомі журналісти, які займалися справою Гонгадзе, а також близькі й друзі Георгія.

У стрічці про справу Гонгадзе говорять Олена Притула, Євген Глібовицький, Лаврентій Малазонія, Олег Єльцов, Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Олексій Степура, Валерій Калниш, Севгіль Мусаєва, Коба Аланія, Мирослава Гонгадзе. 

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

Скріншот відео: Public Insterest Journalism Lab/YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2558
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду