Президент «Радіо Свобода» вважає, що зізнання Єсипенка могли бути зроблені під примусом

Президент «Радіо Свобода» вважає, що зізнання Єсипенка могли бути зроблені під примусом

19 Березня 2021
2622
19 Березня 2021
19:24

Президент «Радіо Свобода» вважає, що зізнання Єсипенка могли бути зроблені під примусом

2622
Російський канал оприлюднив інтерв'ю з журналістом, в якому той нібито зізнався в інкрімінованих йому злочинах.
Президент «Радіо Свобода» вважає, що зізнання Єсипенка могли бути зроблені під примусом
Президент «Радіо Свобода» вважає, що зізнання Єсипенка могли бути зроблені під примусом

Президент «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай вимагає негайно звільнити затриманого в окупованому Криму фрілансера «Радіо Свобода» (проєкт «Крим.Реалії») Владислава Єсипенка з-під варти. Про це йдеться в заяві президента Флая з приводу оприлюдненого російським телеканалом «Крим24» інтерв’ю із Єсипенком.

«Радіо "Вільна Європа/Радіо Свобода" вимагає негайно звільнити Владислава з-під варти. Ми ставимо під сумнів обставини цього нібито зізнання, яке, як видається, було зроблене з примусу і без доступу незалежного адвоката. Російська влада аналогічним чином раніше обмовляла співробітників української служби "Радіо Свобода" подібними неправдивими звинуваченнями. Владислав – позаштатний співробітник української служби "Радіо Свобода" ("Крим.Реалії"), а не шпигун, і він має бути звільнений», – йдеться у заяві Джеймі Флая.

Раніше президент «Радіо Свобода» засудив затримання і арешт Владислава Єсипенка, наполягаючи, що той має бути звільнений.

Напередодні стало відомо, що до заарештованого в окупованому Криму Владислава Єсипенка допустили журналістів російського державного телеканалу «Крим 24». Зокрема, з ним спілкувався генпродюсер телеканалу Олег Крючков. На відео, опублікованому на сайті «Крим 24», Єсипенко підтвердив, що знімав на півострові для проєкту «Крим.Реалії», і сказав, що нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам. Дружина Владислава Єсипенка Катерина вважає це інтерв’ю з її чоловіком «свідченням побоїв, тортур і знущань». Вона каже, що з моменту затримання до Єсипенка так і не допустили незалежних адвокатів.

10 березня 2021 року в окупованому Криму силовики Федеральної служби безпеки Росії затримали Єлизавету Павленко та фрілансера «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка, які 9 березня брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. 

12 березня Єсипенка арештували на два місяці, до 11 травня. Йому інкримінують ч.1. ст. 223-1 (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів) Кримінального кодексу Росії.

До Єсипенка не пустили адвоката Еміля Курбедінова, з яким дружина фрілансера уклала угоду. Курбедінову сказали, що фрілансер «Радіо Свобода» нібито відмовився від його послуг.

У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».

Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження про незаконне позбавлення волі через незаконний арешт Єсипенка.

17 березня адвокат Олексій Ладин повідомив, що працівники СІЗО Сімферополя не пустили його до Єсипенка, мотивуючи це тим, що до фрілансера дозволено пускати лише адвоката за призначенням.

За словами окупантів, Єсипенко нібито відмовився від послуг Ладина. Захисник та експерти Кримської правозахисної групи вважають, що фрілансера «Радіо Свобода» можуть катувати й намагатися вибити потрібні свідчення. Адвокат припустив, що на тілі Єсипенка залишилися сліди тортур, тому його приховують від захисників.

Міністерство закордонних справ України вимагає допустити до Єсипенка незалежного адвоката та загалом звільнити його.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2622
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду