КЖЕ розробила рекомендації для журналістів щодо поведінки в соцмережах

КЖЕ розробила рекомендації для журналістів щодо поведінки в соцмережах

28 Грудня 2020
1705
28 Грудня 2020
10:35

КЖЕ розробила рекомендації для журналістів щодо поведінки в соцмережах

1705
У Комісії нагадали про неприпустимість публікацій із погрозами або образами, розпалювання ненависті, закликів до розправи, відкритих проявів ворожості на підставі релігійних або інших поглядів.
КЖЕ розробила рекомендації для журналістів щодо поведінки в соцмережах
КЖЕ розробила рекомендації для журналістів щодо поведінки в соцмережах

Комісія з журналістської етики рекомендувала журналістам розмежовувати професійні та особисті сторінки в соціальних мережах, а також – дотримуватися українського законодавства та Кодексу етики під час висловлення своєї позиції в соцмережах. Про це КЖЕ повідомила 28 грудня.

У Комісії розповіли, що часто отримують скарги на дописи журналістів у соцмережах, але їх не розглядають, оскільки предметом аналізу КЖЕ є матеріали в медіа. Водночас Комісія з журналістської етики рекомендувала журналістам розмежовувати професійні та особисті сторінки в соціальних мережах.

«Журналісти мають усвідомлювати, що аудиторія не може розрізнити, які висловлювання представника медіа відбивають його журналістську позицію, а які є думкою приватної особи. Аудиторія журналіста в соціальних мережах не бачить різниці між професійною поведінкою та особистими уподобаннями журналіста. З точки зору читачів або глядачів ви є журналістом завжди, незалежно від того, перебуваєте на роботі чи відпочиваєте вдома», – сказали в КЖЕ та додали, що налаштування приватності не завжди ефективно може обмежити публічність висловлювань.

У Комісії підкреслили, що не хочуть обмежувати свободу журналістів на вираження власної думки. Водночас там нагадали про неприпустимість публікацій із погрозами або образами, розпалювання ненависті, закликів до розправи, відкритих проявів ворожості на підставі релігійних або інших поглядів.

Комісія з журналістської етики закликала журналістів до відповідальної поведінки та рекомендувала дотримуватися українського законодавства і Кодексу етики під час висловлення своєї позиції в соціальних мережах:

  • не дозволяти розпалювання ненависті, мови ворожнечі, образ, приниження людської гідності. Комісія вважає неприпустимими методи збільшення аудиторії в соціальних мережах шляхом публікації дописів, які розпалюють ненависть до певної групи людей. Журналісти повинні уникати дискримінаційних висловів як у дописах на своїх сторінках, так і в коментарях до інших дописів;
  • поважати аудиторію на всіх каналах вашої професійної та приватної комунікації. Коли ви позиціонуєте себе як журналіста, будь-які ваші висловлювання пов’язуватимуть із вашою професією та з медіа, з яким ви співпрацюєте. Якщо журналіст висвітлює конфліктну ситуацію і в соціальній мережі висловлює підтримку одній зі сторін конфлікту, це ставить під сумнів його професійну неупередженість та об’єктивність. Також рекомендується уникати на власних сторінках поширення дописів, що розпалюють ворожнечу, оскільки таке поширення аудиторія може сприйняти як позицію журналіста;
  • усвідомлювати соціальний резонанс. Висловлювання журналіста мають значно більший вплив і довіру, ніж слова приватної особи. Незалежно від вашого бажання, ваша сторінка в соціальній мережі сприймається як комунікаційний майданчик та платформа для поширення ідей. За вашими текстами, аудіо- та візуальним контентом велика аудиторія формує свою картину світу;
  • посилювати стандарти етики в журналістському середовищі, включно з діяльністю журналістів у соціальних мережах. Комісія вважає за необхідне розпочати широку дискусію з цього приводу і рекомендує редакціям розробляти і впроваджувати правила поведінки журналістів у соціальних мережах. Це можуть бути редакційні правила різного ступеню формальності за зразком стандартів, які діють у відомих західних медіа (Бі-Бі-Сі, Радіо Свобода та ін.) Така формалізація підвищить культуру дискусії в соціальних мережах, зміцнить довіру до журналістів і до медіа загалом.

Нагадаємо, 20 листопада Комісія з журналістської етики розробила для журналістів та ЗМІ рекомендації щодо створення матеріалів з дописів в соціальних мережах.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1705
Читайте також
18.01.2021 14:13
Андрій Куликов, Комісія з журналістської етики
4 157
03.11.2019 13:04
Георгий Почепцов
«Детектор медіа»
0
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду