НАБУ прийшло з обшуками до Мінкульту
Національне антикорупційне бюро України 17 грудня 2020 року прийшло з обшуком до приміщення Міністерства культури та інформаційної політики, у Директорат культурної спадщини та музеїв. Про це повідомило відомство.
«Кримінальна справа, у межах якої проводяться слідчі дії, стосується видачі документу дозвільного характеру в 2019 році – тоді МКІП ще не було створене», – йдеться в повідомленні.
Міністерство додало, що готове сприяти розслідуванню цієї справи, співпрацювати зі слідством та допомагати з’ясовувати всі обставини.
ДОПОВНЕНО (24 грудня): Детективи Бюро розслідують провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
Кабінет Міністрів 2 вересня 2019 року ухвалив створити Міністерство культури, молоді та спорту на базі Міністерства інформаційної політики. 4 березня 2020 року Верховна Рада звільнила прем'єр-міністра Олексія Гончарука та весь Кабмін. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський того ж дня заявив, що не має наміру працювати в новому уряді. Одна з причин – розділення його міністерство на два: Міністерство культури та інформаційної політики України й Міністерство молоді та спорту. 10 березня Кабінет Міністрів України призначив Світлану Фоменко тимчасовою виконувачкою обов’язків міністра культури. 4 червня 2020 року Верховна Рада України підтримала призначення Олександра Ткаченка на посаду міністра культури та інформаційної політики.
Як писав ДМ, 26 грудня 2019 року в Міністерстві інформаційної політики України (МІП) та ДП «Захист інформаційного простору», підпорядкованому міністерству, співробітники Національного антикорупційного бюро України провели обшуки.
Тоді ще державний секретар Міністерства культури, молоді та спорту, яке утворюється на базі МІП, Артем Біденко сказав, що обшуки проходять у рамках справи щодо тендера, проведеного 2018 року на суму 15 мільйонів гривень на просування України та бренду UkraineNOW на телеканалі CNN. Він розповів, що детективи НАБУ шукають документи, у тому числі на електронних носіях, які пов’язані з цією справою.
Нагадаємо, 16 грудня 2018 року за результатами тендеру ДП «Центр захисту інформаційного простору України» Міністерства інформаційної політики замовило у ТОВ «Сі Еф Сі Консалтинг Компані» рекламних послуг на 15,4 млн грн.
Очікувана вартість закупівлі складала 26 млн грн. Таким чином, вартість угоди більше ніж на третину нижча від очікуваної.
Згідно з угодою, переможець тендеру планував розміщувати сюжети МІП на телеканалі CNN International (Великобританія). Усього мало бути 580 виходів сюжетів довжиною 30 секунд, з яких не менше половини - у прайм-тайм. Також було замовлено супроводжуючу банерну кампанію на сайті телеканалу.
Фото: Радіо Свобода