17:59
Вівторок, 10 Листопада 2020

Туреччина має виплатити компенсацію журналістам Cumhuriyet, яких засудили за «тероризм» – ЄСПЛ

336
Туреччину визнали винною в порушенні прав на свободу та безпеку, а також свободу вираження поглядів та свободу преси.
Туреччина має виплатити компенсацію журналістам Cumhuriyet, яких засудили за «тероризм» – ЄСПЛ
Туреччина має виплатити компенсацію журналістам Cumhuriyet, яких засудили за «тероризм» – ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Туреччину виплатити моральну компенсацію по 16 тисяч євро кожному з восьми журналістів опозиційного газети Cumhuriyet, яких засудили за звинуваченнями в «підтримці терористичних організацій». Про це ЄСПЛ повідомив 10 листопада.

У суді уточнили, що Туреччина не навела переконливих доказів, які б підтверджували обґрунтованість підозри журналістам Cumhuriyet. ЄСПЛ вказав, що рішення Конституційного суду Туреччини порушує права на свободу та безпеку, а також свободу вираження поглядів та свободу преси.

Анкара має три місяці, щоб оскаржити це рішення.

Нагадаємо, 24 липня 2017 року 17 журналістів із турецької опозиційної газети Cumhuriye постали перед судом після кількох місяців досудового розслідування. Їм висували обвинувачення від розповсюдження державних таємниць і зв’язків із рухом опозиційного проповідника Фетуллахом Ґюленом до надання допомоги терористичним організаціям, зокрема «Робітничій партії Курдистану».

25 квітня 2018 року 13 журналістів  Cumhuriyet засудили до тривалих термінів ув'язнення за «допомогу озброєним терористичним організаціям, членами яких вони не були». Зокрема, було визнано винним у підтримці терористичних організацій видавця газети Акіна Аталая, її головного редактора Мурата Сабунджу та відомого турецького журналіста-розслідувача Ахмета Шика.

У вересні 2019 року Верховний апеляційний суд Туреччини скасував вироки та звільнив п'ятьох колишніх працівників газети Cumhuriyet. Серед звільнених –  карикатурист Муса Карт, оглядачі Гюрай Оз і Хакан Кара, член правління Ендер Челік та адвокат Мустафа Кемаль Гюнґор. При цьому суд заборонив їм залишати країну.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
336
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду