США не видадуть Україні підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка

США не видадуть Україні підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка

20 Жовтня 2020
2873

США не видадуть Україні підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка

2873
Андрій Іносов зараз цілком легально перебуває в США.
США не видадуть Україні підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка
США не видадуть Україні підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка

США не видадуть Україні Андрія Іносова, підозрюваного у викраденні та вбивстві журналіста та учасника Євромайдану Василя Сергієнка. Про це повідомив «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 8 жовтня.

Справу проти Андрія Іносова закрив Імміграційний суд США, а Федеральний суд США звільнив його від депортації й визнав всі апеляції в цій справі неприйнятними.

Українські правоохоронці склали підозру Андрію Іносову ще 21 липня 2015 року, проте її не вручили, бо не встановили його місце перебування. Згодом виявилось, що на початку 2015 року він перетнув кордон України потягом «Одеса-Кишинів», а після потрапив у США. У подальшому його оголосили в розшук, у тому числі Інтерполу, а суд дав дозвіл на його затримання.

У березні 2018 року друг Василя Сергієнка й свідок у справі Олег Собченко повідомив, що Андрія Іносова затримали в США. Українські правоохоронці 21 серпня 2018 року вручили йому підозру та допитали. Попри це, він повідомив, що одружився в США та не має наміру повертатись до України.

Андрій Іносов цілком легально перебуває в США. Крім того, між урядами України та США зараз не підписано жодних екстрадиційних договорів чи меморандумів.

Нагадаємо, 4 квітня 2014 року невідомі викрали журналіста Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Наступного дня його знайшли закатованим на смерть у лісі. У всеукраїнському об'єднанні «Свобода», до якого входив Василь Сергієнко, його зникнення пов'язували  із журналістською діяльністю.

4 січня 2016 року прокуратура Черкаської області за наслідками досудового розслідування затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів Києва, а саме: Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Романа Недибалюка та Віктора Горбенка, за фактом викрадення і вбивства Сергієнка. 

Суд у справі Сергієнка почався в 2016 році, але з різних причин вона передавалася з одного суду Черкаської області до іншого. За чотири роки змінилося 12 колегій суддів. З лютого 2019 року справу слухає Городищенський районний суд на чолі з головуючою Людмилою Синицею. За 9 місяців процес не просунувся далі початкової стадії - оголошення обвинувального акта.

У червні 2019 цей суд відпустив під домашній арешт Віктора Горбенка та Романа Недибалюка, а 2 серпня відпустив із СІЗО під домашній арешт й Вадима Мельника. У листопаді 2019 Мельника взяли під варту до 12 січня 2020 року.

24 січня 2020 року Офіс Генерального прокурора (ОГП) направив до суду обвинувальний акт у справі вбивства журналіста та учасника Євромайдану Василя Сергієнка.

Державне бюро розслідувань 12 червня 2020 року провело обшук у будинку, який орендує родина колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, у рамках розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Василя Сергієнка. 

6 серпня 2020 року слідчі Державного бюро розслідувань повідомили, що оголосили підозру учаснику злочинної організації, причетному до вбивства журналіста Василя Сергієнка.

Наразі у справі фігурує сім осіб, а саме: Вадим Мельник, якому інкримінують безпосередню організацію злочину; підозрювані у викраденні Валентин Завражин, Роман Недибалюк, Віктор Горбенко та керівник цієї групи, за даними слідства, Андрій Іносов; Валерій Федоров та Володимир Воронков, яких слідство вважає виконавцями вбивства – кілерами.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2873
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду