СБУ зобов’язали розслідувати можливу держзраду Єрмака. Керівник ОПУ назвав це «політичним піаром»

СБУ зобов’язали розслідувати можливу держзраду Єрмака. Керівник ОПУ назвав це «політичним піаром»

10 Вересня 2020
2980
10 Вересня 2020
13:50

СБУ зобов’язали розслідувати можливу держзраду Єрмака. Керівник ОПУ назвав це «політичним піаром»

2980
Водночас Андрій Богдан сказав, що інформацію щодо «вагнерівської спецоперації» злила людина «з найближчого оточення президента».
СБУ зобов’язали розслідувати можливу держзраду Єрмака. Керівник ОПУ назвав це «політичним піаром»
СБУ зобов’язали розслідувати можливу держзраду Єрмака. Керівник ОПУ назвав це «політичним піаром»

Шевченківський районний суд Києва 9 вересня зобов’язав Службу безпеки України відкрити провадження проти керівника Офісу президента Андрія Єрмака через спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ПВК «Вагнера». Про це повідомив народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир Ар’єв, який на своїй сторінці в Facebook опублікував ухвалу суду.  

Заяву до суду подав Дмитро Штанько, який фігурував у скандалі з «плівками Єрмака» та записував розмови з братом керівника ОПУ Денисом Єрмаком.

«Справа пов’язана зі зливом операції щодо вагнерівців. На чесне слідство від Баканова надій, звісно, мало. Тому ми продовжуємо вимагати створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді», – сказав пан Ар’єв.

Провадження відкрили за статтями про державну зраду (ст. 111 ККУ) та шпигунство (ст. 114 ККУ).

Андрій Єрмак, своєю чергою, назвав відкриття справи «політичним піаром».

«Чинне процесуальне законодавство надає будь-якій людині механізм внесення до ЄРДР відомостей на основі будь-якої інформації. Цим процесуальним механізмом часто користуються політики в піарних цілях, щоб заявити в телеефірах про нібито відкрите кримінальне провадження. Жодної реальної перспективи, реального змісту в такій активності немає», – сказав він у коментарі LB.ua.

Пан Єрмак нагадав, що уповноважені особи, які мають доступ до інформації про діяльність спецслужб України, «уже неодноразово спростовували неправдиві повідомлення в ЗМІ щодо якоїсь "операції" з вагнерівцями».

Водночас колишній керівник ОПУ Андрій Богдан в інтерв’ю Дмитру Гордону підтвердив версію головного редактора видання «Цензор.нет» Юрія Бутусова, сказавши: «Я знаю, що було саме так».

Він нібито знає – хто, куди й кому дзвонив. Ім’я пан Богдан називати відмовився, лише вказав, що ця людина «з найближчого оточення президента». Він додав, що деталі «вагнерівської спецоперації» скоро має розповісти прокурор у цій справі.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх РФ.

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація Служби безпеки України, яка хотіла виманити російських найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. Цю версію підтвердили журналістки Яніна Соколова та Любов Величко. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.

Крім того, 25 серпня Служба безпеки України просила Любов Величко розкрити джерела інтерв’ю з куратором української спецоперації із затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яке опублікувало видання Mind.ua 24 серпня та, яке «кидає тінь» на президента Володимира Зеленського, голову Служби безпеки України Івана Баканова, керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

26 серпня її авто переслідував темний Chevrole Lacetti, номер якого відсутній у базі Міністерства внутрішніх справ. Вона уточнила, що номера-прикриття зазвичай використовують правоохоронці в межах оперативно-розшукових дій. Журналістка припустила, що стеження може бути пов’язане з цим інтерв'ю. Служба безпеки України відмовилася коментувати «Детектору медіа», чи проводить розслідування щодо цієї справи.

Фото: president.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2980
Читайте також
16.03.2021 13:00
Ірина Ромалійська, «Настоящее время»
4 574
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду