МВС каже, що експерти не вийшли за межі компетенції в справі Шеремета
МВС каже, що експерти не вийшли за межі компетенції в справі Шеремета
Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) не вийшли за межі компетенції в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ з посиланням на рішення Дисциплінарної палати Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції від 31 серпня.
«Експерти КНДІСЕ не вийшли за межі компетенції, провели повне дослідження, надали обґрунтований та об’єктивний письмовий висновок. Варто зазначити, ЦЕКК оцінювала не суть експертних висновків, а дотримання процедур. За результатами оцінювання дотримання процедур у комісії виникли певні зауваження», – сказали в МВС.
У відомстві додали, що спершу отримають рішення комісії, а потім вирішуватимуть, чи будуть його оскаржувати.
Натомість адвокат підозрюваної Яни Дугар Віталій Коломієць нагадав, що Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС раніше відмовився провести щонайменше дві експертизи через непридатність відео. «На думку МВС, експерти з сусіднього міністерства – об'єктивні, а свої з НДЕКЦ МВС – ні?», – написав він у Facebook.
Раніше адвокат Тарас Безпалий повідомив, що експертів Юрія Ірхіна та Андрія Семенця, які робили психолого-портретну експертизу підозрюваної Юлії Кузьменко, притягли до відповідальності.
Як писав ДМ, 22 липня 2020 року адвокат Тарас Безпалий повідомив, що експерти Юрій Ірхін та Андрій Семенець, які проводили комплексну експертизу з ідентифікацію особи за ознаками зовнішності, порушили нормативно-правові акти та методики. Мін’юст відкрив проти них дисциплінарне провадження. Крім того, за його словами, Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. Бокаріуса, Одеський НДІСЕ Міністерства юстиції, Львівський НДІСЕ Мін’юсту та Київський міський центр судово-психіатричної експертизи відмовилися встановити психологічний портрет по відео зі справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
4 серпня 2020 року Європейський суд з прав людини отримав скарги на незаконне затримання Юлії Кузьменко.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру трьом фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних Сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.
На брифінгу правоохоронці, як докази провини Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, навели уривки їхніх телефонних розмов. Після ознайомлення з матеріалами справи «Бабель» повідомив, що низку заяв поліція вирвала з контексту й неправильно трактувала. Водночас, як пише видання, жодна з розмов не стосувалася справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Крім того, 22 липня 2020 року адвокат Тарас Безпалий повідомив, що Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз ім. Бокаріуса, Одеський НДІСЕ Міністерства юстиції, Львівський НДІСЕ Мін’юсту та Київський міський центр судово-психіатричної експертизи відмовилися встановити психологічний портрет по відео зі справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь. Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства.
22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства.
Досудове розслідування справи Шеремета тривало 1402 дні. Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.
2 липня поліція повідомила, що кримінальне провадження готове до передачі до суду. 14 липня Національна поліція звинуватила захист підозрюваних у затягуванні процесу ознайомлення з матеріалами провадження. Адвокати відкинули ці звинувачення та заявили про затягування з боку слідчих.
16 липня 2020 року директор Департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко сказав, що на мотив вбивства журналіста Павла Шеремета міг вплинути його контакт в Росії.
11 серпня Київській апеляційний суд відпустив під цілодобовий домашній арешт Юлію Кузьменко, підозрювану в справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. 12 серпня Андрія Антоненка залишили під вартою.
Фото: Ольга Чернишук / Facebook