У Білорусі двоє ведучих звільнилися з державних каналів

У Білорусі двоє ведучих звільнилися з державних каналів

12 Серпня 2020
3379

У Білорусі двоє ведучих звільнилися з державних каналів

3379
В ефірах держканалів говорили про «п’яних та обкурених демонстрантів з наркотиками», про «міцних хлопців з України» й про «психографічний соціохакінг».
У Білорусі двоє ведучих звільнилися з державних каналів
У Білорусі двоє ведучих звільнилися з державних каналів

На тлі протестів у Білорусі ведучий телеканалу «Білорусь 1» Сергій Казловіч та телеведуча державного каналу СТВ Тетяна Бородкіна 11 серпня повідомили про своє звільнення.

Голова інформаційного агентства «Белтелерадіокомпанія» Сергій Казловіч уточнив, що рішення ухвалив самостійно, а зараз – шукатиме нову роботу. «Останній ефір. Це була дитяча мрія, якій я присвятив 10 років. Починаючи з монтажу відео на ОНТ і закінчуючи прямими трансляціями на "Білорусь-1". Робота в кадрі для мене завжди буде кайфом. Але в студії ОНТ вчора сидів останній раз», – написав він у Instagram.

Тетяна Бородкіна написала про своє звільнення в Facebook: «На жаль, я й мої діти більше не зможемо посміхатися з екрана телевізора. Вітаємо країну з "вибором"! Не знаю, прочитаєте ви мій пост, тому що інтернет забитий. Але зрозумійте, що навіть зараз, коли "вибір" зроблено – я не боюся! Друзі! Люди! І Ви не бійтеся! Не позбавляйте наших дітей майбутнього».

Раніше Тетяна Бародкіна була «обличчям» програми «Ранок. Студія гарного настрою» на СТВ. У 2015 році вона пішла з каналу, а вже в 2018 році почала вести кулінарну рубрику «Сніданок на трьох» разом зі своїми дітьми. 

Як повідомляє «Настоящее время», жоден з державних каналів Білорусі не показував звернення кандидатки в президенти Світлани Тіхановської, сюжети про побиття та жорстке затримання протестувальників на акціях. Натомість у їх ефірах транслювалися заяви Олександра Лукашенка про «п’яних та обкурених демонстрантів з наркотиками»; сюжет про нібито «міцних хлопців з України», які приїхали в Білорусь напередодні виборів; говорили й про «психографічний соціохакінг» тощо.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала. Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування. Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського – Світлани. 

Упродовж голосування журналісти фіксували: проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.  Крім того, з 9 серпня в Білорусі фіксують проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів ByFly, MTS, Life, «Космос ТВ». 9 серпня також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.by.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення». 

Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі. Громадяни вимагають від чинного президента Олександра Лукашенка провести чесні вибори без фальсифікацій та відпустити всіх політв'язнів. На розгін протестів направлені військові, міліція та спецтехніка, протестувальників масово затримують, б'ють ногами та дубинками, кидають у них світлошумові гранати, стріляють гумовими кулями. Відомо щонайменше про одного загиблого (офіційно), також кілька сотень отримали поранення.

Згідно з результатами Національного екзит-полу станом на ранок 10 серпня, Олександр Лукашенко набрав 80.23% голосів, Світлана Тіхановська – 9.9%. Натомість, за даними незалежного екзит-полу станом на 20:30 9 серпня, на виборах президента Білорусі пані Тіхановська набирає 72,1%, Олександр Лукашенко – 13,7%.

9 серпня силовики затримали щонайменше 20 журналістів, знімальну групу (три особи) телеканалу «Дождь» видворили до РФ, а українського фотографа Associated Press та кореспондентів російських видань «Медуза» і Daily Storm побили. 

У Мінську в ніч на 11 серпня силовики застосували проти протестувальників гумові кулі та світлошумові гранати, унаслідок чого постраждали журналісти та фотокореспонденти видань «Наша Ніва», Getty Images, «Белсат», Tut.by і «МБХ медіа». У Білорусі під час масових протестів, 9-10 серпня, чотири журналісти перестали виходити на зв’язок: фотокореспондент МІА «Россия сегодня» Ілля Піталев, журналіст «Белсату» Володимир Луньов, головний редактор опозиційного видання «Наша Ніва» Єгор Мартинович та кореспондент «Медузи» Максим Солопов. Останнього ввечері 11 серпня випустили з ізолятора, у ніч на 12 серпня він повернувся до Росії.

11 серпня під час протестів у Білорусі постраждали та були затримані 12 журналістів: відеооператор Tut.by Всеволод Зарубін, фотографи Tut.by Вадим Заміровський та Дар'я Бурякіна, кореспонденти Tut.by Станіслав Коршунов та Ольга Комягина, кореспонденти Tut.by Станіслав Коршунов та Ольга Комягина, фотографи Associated Press Сергій Гриц і «Нашої Нiви» Надія Бужан, знімальну групу BBC (три журналісти). 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3379
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду