На протестах у Білорусі силовики напали щонайменше на вісьмох журналістів

На протестах у Білорусі силовики напали щонайменше на вісьмох журналістів

11 Серпня 2020
1815

На протестах у Білорусі силовики напали щонайменше на вісьмох журналістів

1815
Кілька працівників ЗМІ сьогодні затримані, в інших ломають техніку, б'ють, забирають флеш-накопичувачі.
На протестах у Білорусі силовики напали щонайменше на вісьмох журналістів
На протестах у Білорусі силовики напали щонайменше на вісьмох журналістів

11 серпня під час протестів у Білорусі постраждали та були затримані журналісти. Про це пише білоруське видання Tut.by.

У Мінську постраждав відеооператор Tut.by Всеволод Зарубін, його вдарили по нозі. Силовики розбили екран камери і забрали робочу флешку з відео. У фотографа Tut.by Вадима Заміровського зірвали бейдж і також забрали флешку. Крім того, флешки з робочими матеріалами забрали у фотографів Tut.by Дар'ї Бурякіной, Associated Press Сергія Грица (пошкоджена і камера) і «Нашої Нiви» Надії Бужан.

У Бресті близько 10 омонівців цілеспрямовано кинулися на кореспондента Tut.by Станіслава Коршунова і жорстко затримали його. Зв'язку з ним немає.

У Гродно 10 осіб, включаючи кореспондентів Tut.by і місцевого порталу Hrodna.life, забігли в магазин, туди увірвався ОМОН, почалися жорсткі затримання. Кореспондентка Tut.by Ольга Комягина змогла відбитися, силовики затримали кореспондента Hrodna.life Руслана Кулевіча, його вагітну дружину та інших гродненців.

Також у мережі з'явилось відео, як силовики цілеспрямовано б'ють оператора із камерою та в яскравому жилеті.

У Білорусі третій день тривають протести: громадяни вимагають від чинного президента Олександра Лукашенка провести чесні вибори без фальсифікацій та відпустити всіх політв'язнів. На розгін протестів направлені військові, міліція та спецтехніка, протестувальників масово затримують (близько 5000 за два дні), б'ють ногами та дубинками, кидають у них світло-шумові гранати, стріляють гумовими кулями. Відомо щонайменше про одного загиблого (офіційно), також кілька сотень отримали поранення.

У ніч на 11 серпня постраждали журналісти та фотокореспонденти видань «Наша Ніва», Getty Images, «Белсат», Tut.by і «МБХ медіа». 9-10 серпня чотири журналісти перестали виходити на зв’язок: кореспондент «Медузи» Максим Солопов, фотокореспондент МІА «Россия сегодня» Ілля Піталев, журналіст «Белсату» Володимир Луньов, головний редактор опозиційного видання «Наша Ніва» Єгор Мартинович. Де знаходиться Мартинович, станом на вечір 11 серпня, досі невідомо.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1815
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду