Прокуратура оголосила підозру судді за розголошення даних справи про вбивства журналіста Сергієнка

Прокуратура оголосила підозру судді за розголошення даних справи про вбивства журналіста Сергієнка

17 Липня 2020
1848

Прокуратура оголосила підозру судді за розголошення даних справи про вбивства журналіста Сергієнка

1848
Суддя відмовилася від отримання письмового повідомлення про підозру.
Прокуратура оголосила підозру судді за розголошення даних справи про вбивства журналіста Сергієнка
Прокуратура оголосила підозру судді за розголошення даних справи про вбивства журналіста Сергієнка

Офіс генерального прокурора 16 липня 2020 року повідомив про підозру судді Городищенського районного суду Черкаської області Людмилі Синиці за розголошення даних досудового розслідування в кримінальному провадженні про вбивство журналіста Василя Сергієнка. Про це повідомило видання Watchers.Media.

Її підозрюють у скоєнні правопорушень, передбачених ч.2 ст. 343 та ч.2. ст. 387 Кримінального кодексу (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу та розголошення даних досудового розслідування відповідно).

«Ми намагалися вручити судді повідомлення про підозру у вчиненні правопорушень за ч.2 ст. 343 та ч.2 ст. 387 Кримінального кодексу. Особа відмовилася від отримання письмового повідомлення про підозру. Однак ми зачитали їй суть цієї підозри. Також ми зафіксували це на відео, тож особа набула статусу підозрюваного. У подальшому буде досудове розслідування та вирішення питання щодо кримінальної відповідальності», – розповіли представники ОГП.

Офіс генпрокурора пояснив «Тижню», що підозра стосується епізоду, який стався під час засідання в 2019 році. За словами представників Офісу, Людмила Синиця на відкритому судовому засіданні зачитала інформацію про заходи безпеки щодо одного з підозрюваних у вбивстві журналіста (підозрюваного нібито мали переводити із слідчого ізолятора Черкас до слідчого ізолятора Києва для слідчих дій). Прокурори тоді попередили суддю, що вона скоює кримінальний злочин, а її дії перешкоджатимуть роботі слідства в іншому розслідуванні.

Нагадаємо, 4 квітня 2014 року невідомі викрали журналіста Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині. Наступного дня його знайшли закатованим на смерть у лісі. У всеукраїнському об'єднанні «Свобода», до якого входив Василь Сергієнко, його зникнення пов'язували  із журналістською діяльністю.

4 січня 2016 року прокуратура Черкаської області за наслідками досудового розслідування затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох жителів Києва, а саме: Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Романа Недибалюка та Віктора Горбенка, за фактом викрадення і вбивства Сергієнка. 

Суд у справі Сергієнка почався в 2016 році, але з різних причин вона передавалася з одного суду Черкаської області до іншого. За чотири роки змінилося 12 колегій суддів. З лютого 2019 року справу слухає Городищенський районний суд на чолі з головуючою Людмилою Синицею. За 9 місяців процес не просунувся далі початкової стадії - оголошення обвинувального акта.

У червні 2019 цей суд відпустив під домашній арешт Віктора Горбенка та Романа Недибалюка, а 2 серпня відпустив із СІЗО під домашній арешт й Вадима Мельника. У листопаді 2019 Мельника взяли під варту до 12 січня 2020 року.

24 січня 2020 року Офіс Генерального прокурора (ОГП) направив до суду обвинувальний акт у справі вбивства журналіста та учасника Євромайдану Василя Сергієнка.

Державне бюро розслідувань 12 червня 2020 року провело обшук у будинку, який орендує родина колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, у рамках розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Василя Сергієнка. 

На фото Людмила СиницяЗакон і бізнес

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1848
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду