Судді поскаржились Венедіктовій на «Схеми» через журналістське розслідування про експрокурора

Судді поскаржились Венедіктовій на «Схеми» через журналістське розслідування про експрокурора

23 Травня 2020
4316

Судді поскаржились Венедіктовій на «Схеми» через журналістське розслідування про експрокурора

4316
Колишнього районного прокурора Києва Сергія Нечипоренка близько чотирьох років судять за підозрою в отриманні хабаря у 150 тисяч доларів. Судді у справі вважають, що журналісти втручаються в їхню професійну діяльність.
Судді поскаржились Венедіктовій на «Схеми» через журналістське розслідування про експрокурора
Судді поскаржились Венедіктовій на «Схеми» через журналістське розслідування про експрокурора

Про це йдеться у скарзі, яку колегія суддів Шевченківського районного суду Києва у складі Оксани Голуб, Олени Мєлєшак і Лідії Щебуняєвої направили генпрокурорці Ірині Венедіктовій та голові Вищої ради правосуддя Андрію Овсієнку, пише «Радіо Свобода».

Раніше журналісти програми «Схеми» у розслідуванні «Посади мене, якщо зможеш» розповіли, що колишній районний прокурор Києва Сергій Нечипоренко, якого близько чотирьох років судять за підозрою в отриманні хабаря у 150 тисяч доларів, досі не отримав вирок і нібито вільно подорожує світом, до того ж вивів з-під арешту численне майно, переписавши його на дружину, з якою розлучився через два тижні після затримання.

«Зі змісту переглянутого відеозапису колегією суддів убачається грубе втручання в діяльність суду при здійсненні правосуддя в кримінальному провадженні та вплив на незалежність суду», – йдеться у листі суддів до генпрокурорки і голови ВРП.

На думку суддів, «характер подання інформації у відеоролику сприймається так, що єдиним справедливим результатом судового розгляду даного кримінального провадження має бути «гучний вирок», як і гучне затримання обвинувачених».

Крім того, судді вважають, що в сюжеті «піддаються критиці та оцінці судові рішення, ухвалені в ході судового розгляду», «зазначається про «ручне керування системою», «ставиться під сумнів спроможність суду відстояти закон» тощо.

Також автори листа зауважують, що нібито «стосовно головуючого судді зібрано інформацію і поширено її під призмою дискредитації суду перед суспільством», а коментарі глядачів під опублікованим відео «свідчать про досягнення мети, спрямованої на підрив авторитету судової влади, а самі публікації є зазіханням на незалежність суду при здійсненні правосуддя в конкретному кримінальному провадженні».

На думку юристки Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратоої, журналістське розслідування «не містить висловлювань, які могли б здійснювати тиск на суд та судову систему та сприйматися так, ніби судова система та конкретні судді не мають спроможності постановити судове рішення».

«Журналісти чесно виконали свою роботу та звернулися за коментарями як до самого Сергія Нечипоренка, так і до прокурорів, які підтримують звинувачення, і до суддів, які слухають справу. Всі особи мали можливість надати коментарі. Особливо хочу звернути увагу, що судді не мають можливості коментувати справу, яка знаходиться у їхньому провадженні. Але журналісти можуть аналізувати та коментувати (звісно, помірковано та не порушуючи презумпцію невинуватості осіб), судові рішення. Адже відкритість судового процесу забезпечується не лише доступом до судових засідань, але і відкритістю судових рішень», - зазначила вона.

У розслідуванні «Схеми» також звернули увагу на пов’язаність Нечипоренка із суддею Оксаною Голуб, яка головує у його справі. Колегія на чолі з Голуб зменшила заставу для підсудного з 3 мільйонів до 160 тисяч гривень. Чоловік судді Євген Голуб працював помічником Нечипоренка, коли той був прокурором Шевченківського району Києва. Суддя Голуб у коментарі заявила, що не вбачає у цьому конфлікту інтересів. Пізніше Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку на предмет конфлікту інтересів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4316
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Олександер
1703 дн. тому
Такі заяви свідчать про неправомірне втручання й тиск на незалежних журналістів і свободу слова в цілому!
Саша
1704 дн. тому
Какие же вы независимые судьи? Вас самих нужно вместе с этим прокурором посадить. Почему вы тяните дело 4 года? Судьям народ не доверяет и в первую очередь из-за таких судей как вы. Горе-судьи. Позор страны.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду