Міжнародна спільнота має посилити тиск на РФ для захисту журналістів в анексованому Криму - МЗС
Міжнародна спільнота має посилити тиск на РФ для захисту журналістів в анексованому Криму - МЗС
Про це нагадує Міністерство закордонних справ України, посилаючись на дані ZMINA та Кримської правозахисної групи.
«У Всесвітній день свободи преси приєднуємось до заклику українських журналістів, колишніх незаконно ув’язнених Романа Сущенка та Станіслава Асєєва, посилити міжнародний тиск на російську владу для звільнення кримськотатарських громадських журналістів Ремзі Бекірова, Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхалієва, Нарімана Мемедінова, правозахисника Сервера Мустафаєва та зняття з них незаконних звинувачень», - зазначили в МЗС.
У міністерстві наголосили, що в анексованому Криму російська окупаційна адміністрація переслідує та ув’язнює журналістів та блогерів під приводом боротьби з екстремізмом або сепаратизмом та усіляко перешкоджає їхній роботі.
«З трьох тисяч ЗМІ, які офіційно діяли на півострові до 2014 року, змогли пройшли перереєстрацію на вимогу окупантів лише 232. Деякі ЗМІ намагалися пройти реєстрацію понад три рази, але з формальних причин отримували відмову. Така ситуація склалася зокрема у кримськотатарського холдингу ATR», - нагадали в МЗС.
Росія блокує сигнали українських радіостанцій та доступи до онлайн-видань, натомість російські пропагандистські медіа поширюють на півострові мову нетерпимості, створюючи з українців та кримських татар образ ворога.
«Закликаємо міжнародну спільноту до рішучих дій проти нищення свободи слова та грубого порушення прав людини Російською Федерації в тимчасово окупованому Криму. Висловлюємо повну підтримку журналістам, блогерам та всім тим, хто попри репресії не боїться публічно висказувати свою громадянську позицію», - зазначили в МЗС.
Нагадаємо, що 3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси. Тема глобальної кампанії в ЗМІ та соціальних мережах цього року - «Журналістика без страху і упередженості».