Як журналістам працювати на Великдень – поради ІМІ

Як журналістам працювати на Великдень – поради ІМІ

17 Квітня 2020
1539

Як журналістам працювати на Великдень – поради ІМІ

1539
Інститут масової інформації дав поради журналістам, як висвітлювати служби в церквах та дотримування вимог карантину на Великдень.
Як журналістам працювати на Великдень – поради ІМІ
Як журналістам працювати на Великдень – поради ІМІ

Про це повідомляється на сайті видання.

Поради розроблені експертами ІМІ на основі матеріалів  Dart Center та Комітету захисту журналістів:

 1. Користуйтеся двома мікрофонами. Для журналіста доцільно користуватися мікрофоном типу петля, а радіомікрофон використовувати для інтерв'ювання сторонніх осіб. Не тримайте його руками, бо це значно скорочує дистанцію між людьми. Користуйтеся штативом чи іншими засобами для подовження. За можливості використовуйте для інтерв’ювання спрямований мікрофон (гармата).
 2. Після кожного журналістського завдання періть у мильній воді вітрозахисну накладку на мікрофон, а тверді поверхні протирайте дезінфектором. Так само дезінфікуйте мікрофон після кожного мовця та журналістського завдання. Якщо у вашому медіа є особи, що відповідають за техніку, – простежте, щоб вони зробили дезінфекцію.
 3. Не діліться навушниками чи іншим обладнанням. Кожен використовує тільки своє. Дезінфікуйте обладнання перед початком роботи та наприкінці. Якщо до обладнання в процесі роботи хтось торкався крім вас – дезінфікуйте його одразу.
 4. Не ставте техніку на підлогу чи інші поверхні. Кладіть її тільки в чохли. А вже самі чохли можуть стояти будь-де.
 5. Обов’язково дотримуйтеся дистанції не менш ніж 2 метри з усіма. Намагайтеся стояти під кутом до людини під час розмови чи інтерв’ювання, а не навпроти.
 6. Носіть маски. За можливості краще використовувати маску N95 (або FFP2 / FFP3), ніж стандартну «хірургічну» або тканинну. Переконайтеся, що маска надійно прилягає до перенісся і підборіддя. Не торкайтеся маски та знімайте її лише за мотузки кріплення.
 7. Обирайте окуляри замість контактних лінз, адже через контактні лінзи ви частіше можете торкатися очей. Якщо ви носите окуляри регулярно очищуйте їх гарячою водою з милом та не забувайте дезінфікувати. 
 8. Перед будь-яким завданням, а краще і взагалі на час пандемії зніміть усі прикраси та годинник. Адже COVID-19 може осідати та залишатися багатьох поверхнях протягом різного часу.
 9. Після повернення з роботи/журналістського завдання зніміть одяг на вході додому. Увесь одяг слід прати за високої температури із пральним порошком. Намагайтеся використовувати один і той самий верхній одяг та взуття для журналістських завдань.
 10. Прийміть душ одразу після приходу додому.
 11. Не забувайте ретельно мити руки з милом та не торкатися обличчя.
 12. Візьміть за правило щодня вимірювати температуру. Якщо у вас підвищена температура або погано почуваєтеся, не їдьте на роботу / журналістські завдання та ретельно стежте за своїм самопочуттям протягом наступних днів. 
 13. Пам’ятайте: це лише тимчасові заходи безпеки і саме завдяки їхньому суворому дотриманню пандемія закінчиться і всі повернуться до звичного життя.

Нагадаємо, Медіарух закликає ЗМІ роз'яснити аудиторії, що на Великдень краще залишатися вдома через коронавірус, а також засудив заклик Предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія до парафіян приходити на Великодню службу до церкви під час спалаху коронавірусу. Медійники попросили українську владу та медіа посилити інформування громадян про небезпеку таких заяв УПЦ МП та ризики зараження у громадських місцях в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Фото: Слово і діло 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1539
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду