Правозахисники закликали світ посилити тиск на РФ через переслідування журналістів у Криму (ЗАЯВА)

Правозахисники закликали світ посилити тиск на РФ через переслідування журналістів у Криму (ЗАЯВА)

21 Січня 2020
1386

Правозахисники закликали світ посилити тиск на РФ через переслідування журналістів у Криму (ЗАЯВА)

1386
Українські правозахисники вимагають від Росії припинити тиск на журналістів, блогерів та активістів в окупованому Криму, а також дозволити їм вільно виконувати свою роботу журналістам.
Правозахисники закликали світ посилити тиск на РФ через переслідування журналістів у Криму (ЗАЯВА)
Правозахисники закликали світ посилити тиск на РФ через переслідування журналістів у Криму (ЗАЯВА)

Про це йдеться в заяві правозахисних та медійних організацій, оприлюдненій 21 січня.

Приводом до написання заяви стала заборона кореспонденту «Крим.Реалії» Тарасу Ібрагімову на в’їзд до окупованого Криму на 34 роки.

Активісти також закликали українську владу розпочати кримінальне провадження за фактом заборони на в'їзд до Криму журналісту.

«Детектор медіа» публікує повний текст заяви:

ЗАЯВА
правозахисних і медійних організацій
з приводу заборони в’їзду до Криму
журналіста Тараса Ібрагімова

Співробітники Прикордонної служби ФСБ Росії заборонили українському журналісту Тарасу Ібрагімову в'їзд на територію Кримського півострова і до Російської Федерації на 34 роки, до 30 травня 2054 року. Це сталося 18 січня 2020 року, коли журналіст намагався в’їхати до окупованого Криму.

Ібрагімов пов'язує заборону на в’їзд зі своєю журналісткою діяльністю і висвітленням політично мотивованих судових процесів над кримськими татарами в Криму і в Росії. Він повідомив, що конкретні причини заборони не були зазначені ні в постанові, ні в усному поясненні.

Тарас Ібрагімов працював у Криму з 2016 року. Співпрацюючи з низкою українських ЗМІ, він висвітлював політично мотивовані судові процеси, такі як "справа 26 лютого", справи Ільмі Умерова, Хізб ут-Тахрір, "справа українських диверсантів" та інші, а також надавав інформацію про обшуки, арешти і викрадення, які відбуваються в Криму. Він залишався одним із небагатьох українських журналістів-фрілансерів, які продовжували їздити до окупованого Кримського півострова.

Нагадаємо, це вже не перший випадок заборони в’їзду до Криму українським журналістам, які висвітлюють репресії і порушення прав людини. Так, 24 листопада 2018 року окупаційна влада на десять років заборонила в’їзд до Криму українській журналістці Альоні Савчук. 18 лютого 2019 року в’їзд до Криму було також на дев’ять років заборонено фотожурналістці Аліні Смутко.

Такими діями держава-окупант Російська Федерація намагається перетворити Крим в “інформаційне гетто” і позбачити можливості працювати там навіть тих нечисленних фрілансерів, які незважаючи на ризики і загрози, продовжували їздити до окупованого півострову. Це є порушенням статті 10 і статті 2 Протоколу №4 до Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

У зв`язку з цим вимагаємо від Російської Федерації:

Припинити переслідування незалежних журналістів в Криму, скасувати заборону на в’їзд та забезпечити безперешкодний доступ до Криму українським журналістам, щоб вони могли вільно виконувати свою роботу.

Закликаємо органи державної влади України:

Розпочати кримінальне провадження за фактом незаконної заборони в’їзду до Криму журналісту Тарасу Ібрагімову, а також усіх інших фактів перешкоджання незалежній журналістській діяльності та грубих порушень прав людини в окупованому Криму.

Ми звертаємося до міжнародних організацій та урядів демократичних країн і просимо:

Засудити дії Російської Федерації щодо заборони в"їзду українських журналістів до Криму та вимагати припинення перешкоджання діяльності незалежних мас-медіа в Криму.

Посилити тиск на російську владу з метою припинення переслідування журналістів, блогерів та активістів.

Запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму та перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за систематичні грубі порушення прав людини в окупованому Криму, зокрема свободи слова.

Центр прав людини Zmina

Кримська правозахисна група

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Медійна ініціатива за права людини

Об'єднання родичів політв'язнів Кремля

Центр громадянських свобод

"Крим SOS"

Інститут Масової Інформації

"Детектор медіа"

Правозахисний центр "Дія"

Платформа прав людини

Нагадаємо, ФСБ заборонило журналісту «Крим.Реалії» Тарасу Ібрагімову в'їзд до анексованого Криму до 2054 року, на 34 роки. Пізніше журналіст повідомив, що причиною заборони став адміністративний протокол і штраф нібито за незаконну трудову діяльність, який склали працівники російської міграційної служби.

Фото: Медійна ініціатива за права людини / Facebook 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1386
Читайте також
22.02.2020 12:00
Ярослав Зубченко
10 696
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
putinism
1765 дн. тому
Мафиозное государство (см. "Путинизм как он есть" на ютубе).
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду