Галазюк: Я взяв слово «ДНР» у лапки – це був злочин

Галазюк: Я взяв слово «ДНР» у лапки – це був злочин

4 Січня 2020
5476

Галазюк: Я взяв слово «ДНР» у лапки – це був злочин

5476
Журналіст та автор «Радіо Свобода» Олег Газлазюк, якого з 2017 року утримували бойовики на Донбасі, а в грудні 2019-го звільнили в рамках обміну, розповів про те, як його затримали та які злочини приписували.
Галазюк: Я взяв слово «ДНР» у лапки – це був злочин
Галазюк: Я взяв слово «ДНР» у лапки – це був злочин

Про це він розповів у коментарі «Радіо Свобода».

«При виїзді на КПП схопили, одягли мішка, повезли назад в Торез. Відношення до мене було більш-менш лояльне, але я просидів із мішком на голові три доби. Затримання проводяться по статті ще українського кодексу "боротьба з організованою злочинністю". Тобто публікація матеріалів на "Радіо Свобода" прирівнювалась до бандитизму», - сказав Олег Галазюк.

Він зазначив, що у матеріалах його так званої кримінальної справи було сказано, що він у своїх текстах назвав частину Донбасу «окупованою Росією».

«Моя злочинність полягала в тому, що очевидні для всього світу речі – що це окуповані території, згідно українського законодавства, - вони прирівнювались до розпалювання національної ворожнечі. За висновком "експерта", те, що я поставив слово "ДНР" в лапки – це був злочин», - додав публіцист.

Нагадаємо, автор текстів для «Радіо Свобода» Олег Галазюк перебував у полоні бойовиків із серпня 2017 року. Колеги тривалий час не відкривали його особистість: була надія, що так переговори про обмін йтимуть ефективніше. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розповіла, що його затримували двічі. Він повернувся в окупований Донецьк, бо не зміг знайти роботу на підконтрольній українському уряду території.

7 серпня 2019 року в окупованому Донецьку так званий «Верховний суд» «засудив» Олега Галазюка до 16 років колонії суворого режиму з позбавленням права публікацій у ЗМІ й інтернет-ресурсах терміном на чотири роки. Його звинуватили за статтею шпигунство, екстремізм, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і за співпрацю з «Радіо Свобода».

29 грудня 2019 відбувся обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками ОРДЛО. Обмін відбувся на КПВВ «Майорське» у Донецькій області. Україні повернули 76 осіб, серед яких – журналісти Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, яких незаконно утримували в окупованому Донецьку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5476
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду