Європейська федерація журналістів та президент «Радіо Свобода» засудили вирок Асєєву
Європейська федерація журналістів та президент «Радіо Свобода» засудили вирок Асєєву
Про це йдеться на сайті EFJ, пише «Радіо Свобода».
«Порушення прав [Станіслава] Асєєва, а тепер і суворий вирок є кричущими порушенням свободи слова», – сказав генеральний секретар федерації Рікардо Гутьєрес.
Повідомляється, що російська Спілка журналістів і працівників ЗМІ закликала офіційні і громадські організації Росії вплинути на рішення терористів «ДНР» для звільнення українського журналіста.
Засудив вирок Асєєву також президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай.
«Стас – журналіст, і лише намагався підвищити рівень обізнаності про ситуацію на сході України. Це рішення є спробою підтримуваних Росією "сепаратистів" у Донецьку заглушити його потужний, незалежний голос. Стас має бути негайно звільнений», - заявив він.
Раніше Джеймі Флай заявляв, що вважає недостатнім тиск на РФ, оскільки досі в незаконному ув’язнені перебувають журналісти Станіслав Асєєв, Олег Галазюк і Микола Семена.
Нагадаємо, 22 жовтня сайти бойовиків поширили інформацію, що так звана «прокуратура ДНР» засудила українського журналіста Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.
Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР». Пізніше представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.
17 серпня російський телеканал «Россия 24» оприлюднив інтерв’ю з полоненим журналістом «Радіо Свобода». На відео він заявляє, що нібито визнає, що винен у шпигунстві, у якому його звинувачують бойовики.
Колишній народний депутат та друг Стаса Асєєва - Єгор Фірсов - вважає, що журналіста під час інтерв'ю змусили зізнаватися у нібито шпигунстві. Європейська федерація журналістів також погодилася, що «зізнання» було зроблено під примусом.