У Криму з 2014 року зафіксовано понад 300 фактів тиску та агресії проти журналістів - правозахисниця
У Криму з 2014 року зафіксовано понад 300 фактів тиску та агресії проти журналістів - правозахисниця
Про це вона розповіла в коментарі «Укрінформу».
«Ми вивчаємо цю ситуацію вже 5 років, з кінця лютого 2014 року. Зараз зафіксовано понад 300 фактів тиску на свободу слова у Криму. Це катування, фізичне насилля, напади, залякування, адміністративні і кримінальні переслідування, мова ворожнечі, законодавчі обмеження», - сказала Ірина Сєдова.
Правозахисниця назвала кілька нещодавніх випадків переслідування журналістів, які співпрацюють з правозахисною організацією «Кримська солідарність» і висвітлюють у Криму теми тиску на кримських татар, на українців, Православну церкву України.
Зокрема, представники «Кримської солідарності» Ремзі Бекіров та Осман Аріфмеметов були заарештовані, але їхні заяви про катування після затримання не були розслідувані так званою кримською владою. Крім того, переслідування зазнає журналістка ATR Гульсум Халілова. Її оголосили в Росії в розшук, звинувачуючи в участі у збройних формуваннях, хоча вона просто виконувала свої журналістські обов’язки.
Ірина Сєдова також нагадала, що журналіст «Радіо Свобода» Микола Семена не може виїхати з Криму на лікування, в нього умовний термін ув’язнення і його прізвище внесено окупаційною владою у списки екстремістів.
Як повідомляв ДМ, у Facebook атакують українських активістів, які працюють по кримській темі.