Кирило Вишинський погодився на обмін, – Сарган
Він підписав відповідну заяву, яку 28 серпня оприлюднила прессекретарка генерального прокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook, передає «Українська правда».
Заява також датована 28 серпня 2019 року. Згідно з документом, Кирило Вишинський «підтверджує свою добровільну участь в процесі взаємного звільнення осіб і готовність до переміщення за межі України».
Крім того, Лариса Сарган уточнила, що суд відпустив Кирила Вишинського під особисте зобов’язання в рамках обміну «35 на 35».
Зазначимо, раніше російськи ЗМІ писали, що Україна і РФ «вийшли на фінальну стадію узгодження обміну» утримуваними особами за формулою «33 на 33». Повідомлялося, що в Україну повернуться українські військовополонені моряки, який російська сторона незаконно захопила в Керченській протоці. Згодом у московському СІЗО «Лефортово» повідомили, що вони утримують Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Романа Сущенка і Олега Сенцова. Українських політв'язнів раніше утримували в колоніях і в’язницях по всій РФ, а до московського СІЗО їх перевели нещодавно.
Речниця глави ГПУ згодом видалила свій пост із Facebook, однак у ЗМІ залишилися скріншоти.
Нагадаємо, СБУ та прокуратура Криму 15 травня 2018 року затримали в Києві керівника організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Йому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
16 травня 2018 року Вишинського етапували до Херсона, а 17 травня заарештували на два місяці без права внесення застави. Згодом суд неодноразово продовжував термін арешту для нього.
Під час засідання Апеляційного суду в Херсоні 1 червня Вишинський заявив про відомову від українського громадянства. Проте у Державній міграційній службі зазначили, що самої лише заяви недостатньо для виходу з громадянства. Також вихід з громадянства не передбачено в разі, якщо особі повідомлено про підозру.
14 березня 2019 року Вишинського перевели зі слідчого ізолятора Херсона до Києва, де мала розглядатися в суді його справа.
4 квітня Подільський районний суд Києва розпочав розглядати по суті справу керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.
27 травня Верховний Суд визнав законним арешт Кирила Вишинського.
10 липня головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов повідомив, що приїхав в Київ та передав Президенту України Володимиру Зеленському лист від матері Вишинського. Після цього йому дозволили відвідати керівника «РИА Новости Украина» в СІЗО.
17 липня прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель повідомила про пропозицію з боку Офісу президента до російської сторони одночасно звільнити засудженого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова та звинуваченого в державній зраді керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Вона вважає, що в РФ скоро відреагують на цю пропозицію. Юлія Мендель уточнила, що йдеться не лише про Олега Сенцова.
Адвокат Марк Фейгін вважає можливим обмін українського журналіста Романа Сущенка, який ув'язнений в колонії РФ за звинуваченням у нібито шпигунстві, на керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.
Головний редактор радіо «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов заявив, що Кирило Вишинський начебто повідомив йому, що не хоче відмовлятися від українського громадянства і не хоче помилування.
Конституційний суд України визнав неконституційною норму КПК України, якою суд фактично зобов'язувався застосовувати безальтернативний запобіжний захід – тримання під вартою, для підозрюваних у вчиненні державної зради та інших тяжких і особливо тяжких злочинів проти основ нацбезпеки.
28 серпня Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу захисту на рішення щодо продовження арешту Кирилу Вишинському, якого підозрюють у державній зраді. Запобіжний захід змінили з тримання під вартою на особисте зобов'язання.
Фото: Українська правда