В Україні 88% журналістів стикалися із кібербулінгом – дослідження ІМІ

В Україні 88% журналістів стикалися із кібербулінгом – дослідження ІМІ

27 Серпня 2019
2360

В Україні 88% журналістів стикалися із кібербулінгом – дослідження ІМІ

2360
В Україні 88% медійників стикалися з інтернет-тиском, а саме: атаками ботів, погрозливими листами, булінгом, психологічним тиском тощо.
В Україні 88% журналістів стикалися із кібербулінгом – дослідження ІМІ
В Україні 88% журналістів стикалися із кібербулінгом – дослідження ІМІ

Про це йдеться в результатах анонімного опитування, проведеного ГО «Інститут масової інформації».

87% українських журналістів, які стикалися з кібербулінгом, пов’язують це зі своєю професійною діяльністю.

«Щодо типів онлайн-тиску, респонденти вказали, що найчастіше ставали жертвами атак ботів або тролів (42% опитаних). На другому місці серед загроз виявилися злами акаунтів (15%), третє місце посіли листи з погрозами, про які зазначили 14% респондентів. Рідше медійники стикалися з прослуховуванням розмов (10%) та фішингом (7%)», – йдеться в повідомленні.

Опитування показало, що інтернет-булінг переважно виявляється в формі флеймінгу (обмін короткими гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками з використанням комунікаційних технологій) – 38% респондентів – та обмовленні / зведенні наклепів (поширення принизливої неправдивої інформації з використанням комп’ютерних технологій) – 20% респондентів. Щодо інших видів кібербулінгу, 14% медійників заявили, що страждають від нападок (це залучення повторюваних образливих повідомлень, спрямованих на жертву з перевантаженням персональних каналів комунікації), 13% повідомили про відчуження (блокування акаунту, видалення з груп, спільнот, список небажаної пошти тощо) і 7% ставали жертвами самозванства в мережі (коли переслідувач позиціонує себе як жертву, використовуючи пароль доступу до її акаунту в соціальних мережах, блогу, пошти, системи миттєвих повідомлень тощо, а потім здійснює негативну комунікацію).

Загалом 36% випадків онлайн-булінгу стається після написання журналістами постів у соцмережах, 31% – після публікації журналіських матеріалів і 25% – після коментування в соцмережах (25%).

На думку опитаних, переважна більшість цькувальників є ботами (43%) або героями журналістських матеріалів (21%). 13% опитаних журналістів вказали представників влади як тих, хто вчиняє (або замовляє) онлайн-булінг.

Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 195 відповіді від журналістів, з них 81% – журналісти з усіх регіонів України, 19% – журналісти з міста Києва. Дослідження проводилося протягом червня-липня 2019 року.

Нагадаємо, Інститут масової інформації в липні зафіксував 25 порушень свободи слова в Україні, з яких 19 випадків стосувалися фізичної агресії.

Фото: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2360
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Slava
1913 дн. тому
Хто б нас пожалів, жертв псевдожурналістів, які вже півтора десятиліття знущаються над суспільством, працюючи на олігархів та вкидаючи брехню і маніпуляції в інформаційний простір.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду