Суд продовжив домашній арешт блогеру Муравицькому

Суд продовжив домашній арешт блогеру Муравицькому

15 Серпня 2019
1971

Суд продовжив домашній арешт блогеру Муравицькому

1971
Корольовський районний суд Житомира на два місяці продовжив запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Василю Муравицькому, якого звинувачують у державній зраді.
Суд продовжив домашній арешт блогеру Муравицькому
Суд продовжив домашній арешт блогеру Муравицькому

Про це 14 серпня повідомляє «Укрінформ».

«Суд ухвалив продовжити обвинуваченому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце свого проживання… Строк дії обов’язку щодо обвинуваченого визначити тривалістю 60 днів, тобто до 12 жовтня 2019 року включно», – йдеться в ухвалі.

Прокурор Вадим Левченко заявив клопотання про зміну Василю Муравицькому запобіжного заходу із цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. За його словами, досі існують ризики, що підсудний може переховуватися чи вчиняти аналогічні злочини шляхом написання публікацій на антиукраїнську тематику.

Захисниця підозрюваного Світлана Новицька, своєю чергою, наполягала на обранні особистого зобов’язання або визначення розміру застави замість домашнього арешту.

Крім того, на засіданні суд продовжив розгляд наданих прокурором письмових доказів, які «свідчать про протиправну діяльність Василя Муравицького». Зокрема, прокурор зачитав протокол із листуванням, ймовірно, підозрюваного з іншими особами, де обговорювалися теми публікацій, згадувалися різні українські політики, організація пресконференції та розміри гонорарів.

Прокурор також надав диск зі скріншотами листування підозрюваного в Facebook, Telegram, Skype та з електронної пошти. У текстах публікацій, які, можливо, писав та редагував Василь Муравицький згадуються псевдоніми Бальцерович та Аблязімов, під якими він міг працювати в російських ЗМІ.

Адвокатка зауважила, що такі докази є очевидно недопустимими і це втручання в приватне листування її підзахисного. Прокурор відповів, що на проведення відповідних дій є ухвала слідчого судді.

Суд прийняв до розгляду надані стороною обвинувачення докази і надасть їм оцінку в процесі дослідження.

Нагадаємо, блогер Муравицький обвинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 («Державна зрада»), ч. 2 ст. 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч. 2 ст. 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності») та ч. 1 ст. 258-3 («Участь в діяльності терористичної організації») Кримінального кодексу України.

1 серпня 2017 року видання «Житомир.info» повідомило, що у Житомирі проводяться обшуки у помешканні Василя Муравицького, колишнього місцевого блогера.Згодом слідчі Служби безпеки України оголосили йому про підозру в державній зраді. За інформацією СБУ, жиблогер із 2014 року на замовлення керівництва російських державних інформагентств створював публікації.

У вересні 2017 року справу було передано до суду. Наразі справа розглядається в суді. 10 січня суд вкотре продовжив йому цілодобовий домашній арешт на 60 діб.

25 лютого блогеру Муравицькому відмовили у відводі суддів.

У березні Корольовський районний суд міста Житомира продовживцілодобовий домашній арешт Василя Муравицького до 3 травня 2019 року.

23 квітня Корольовський районний суд міста Житомира на два місяці продовжив запобіжний захід Василя Муравицького. Він перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 20 червня 2019 року.

10 черпвня стало відомо, що Корольовський районний суд Житомира не задовольнив два клопотання про зміну запобіжного заходу Василю Муравицькому, якого звинувачують у державній зраді.

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1971
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду