Омбудсмен РФ про можливість обміну Вишинського: Його повинні відпустити «без попередніх умов»
Омбудсмен РФ про можливість обміну Вишинського: Його повинні відпустити «без попередніх умов»
Про це 19 липня повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Обміни не входить до моєї компетенції. Вважаю, що Кирилу Вишинському запобіжний захід повинен бути змінений без будь-яких попередніх умов. Тим більше, що він сам категорично проти обміну, а його захист переконаний, що підстав для утримання під вартою журналіста немає», – заявила російська омбудсмен.
Як писав «Детектор медіа», 17 липня прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель повідомила про пропозицію з боку Офісу президента до російської сторони одночасно звільнити засудженого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова та звинуваченого в державній зраді керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Вона вважає, що в РФ скоро відреагують на цю пропозицію. Юлія Мендель уточнила, що йдеться не лише про Олега Сенцова.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
Міжнародне співтовариство визнає Олега Сенцова політв’язнем та вимагає його звільнення. Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
Нагадаємо, СБУ та прокуратура Криму 15 травня 2018 року затримали в Києві керівника організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. Йому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
16 травня 2018 року Вишинського етапували до Херсона, а 17 травня заарештували на два місяці без права внесення застави. Згодом суд неодноразово продовжував термін арешту для нього.
Під час засідання Апеляційного суду в Херсоні 1 червня Вишинський заявив про відомову від українського громадянства. Проте у Державній міграційній службі зазначили, що самої лише заяви недостатньо для виходу з громадянства. Також вихід з громадянства не передбачено в разі, якщо особі повідомлено про підозру.
14 березня 2019 року Вишинського перевели зі слідчого ізолятора Херсона до Києва, де мала розглядатися в суді його справа.
4 квітня Подільський районний суд Києва розпочав розглядати по суті справу керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.
27 травня Верховний Суд визнав законним арешт Кирила Вишинського.
10 липня головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов повідомив, що приїхав в Київ та передав Президенту України Володимиру Зеленському лист від матері Вишинського. Після цього йому дозволили відвідати керівника «РИА Новости Украина» в СІЗО.
15 липня мав продовжитися розгляд справи Кирила Вишинського в Подільському районному суді. Речниця генпрокурора Лариса Сарган припустила, що Кирило Вишинський може офіційно вийти на свободу, за рішенням суду. Проте засідання суду перенесли на 19 липня.
Фото: Інтерфакс-Україна