Дві українські журналістки стали лауреатками премії за сміливість у журналістиці
Дві українські журналістки стали лауреатками премії за сміливість у журналістиці
Про це повідомляється на сайті фундації.
Зазначається, що премією нагороджують «відважних журналістів, які говорять про заборонені теми, працюють у середовищі, яке вороже ставиться до жінок, і діляться складною правдою». У IWMF уточнили, що наразі вони відзначили понад 100 журналістів у 56 країнах світу.
Анна Бабінець у коментарі «Детектору медіа» повідомила, що на премію її висунув Брюс Шапіро (Bruce Shapiro), журналіст та виконавчий директор Dart Center for Journalism and Trauma (Центр журналістики і травм Dart).
«Як я розумію нагороду дають не за якусь конкретну роботу, а за накопичення загалом», – розповіла вона.
Крім того, журналістка додала, що нагородження відбудеться в жовтні в США – у Нью-Йорку, Вашингтоні, Лос-Анджелесі.
«Детектор медіа» намагається зв’язатися з Анастасією Станко для уточнення інформації, хто висунув її на премію.
«Аня, як журналістка – розслідувачка гуглила, що ми перші українки нею нагороджені. Я не гуглила. Але Бабінець вірю», – написала вона на своїй сторінці в Facebook.
Нагадаємо, у 2014 році лауреатами премії за журналістські розслідування від Центральноєвропейської ініціативи (CEI) та Медіаорганізації Південно-Східної Європи (SEEMO) стали жінки. Нагороду отримають сербська та боснійська репортерки. Особливої відзнаки удостоїли українську журналістку Анну Бабінець.
20 листопада 2018 року в Нью-Йорку журналісти з України, Судану, Венесуели та В'єтнаму отримали Міжнародну премію за свободу преси 2018 року. Зокрема нагороду отримали українська журналістка «Громадського телебачення» Настя Станко, Амаль Халіф Ідріс Хаббані з Судану, Нґуен Нґок Нху Цін з В’єтнаму та Руз Мелі Реєз із Венесуели.