Журналіста Сущенка незаконно тримають в Росії вже 1000 днів

Журналіста Сущенка незаконно тримають в Росії вже 1000 днів

27 Червня 2019
1261

Журналіста Сущенка незаконно тримають в Росії вже 1000 днів

1261
Власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою.
Журналіста Сущенка незаконно тримають в Росії вже 1000 днів
Журналіста Сущенка незаконно тримають в Росії вже 1000 днів

Про це нагадує «Укрінформ».

7 жовтня 2016 року Сущенку висунули обвинувачення у «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що журналіст нібито є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Під час перебування у СІЗО на українця чинили психологічний тиск задля того, щоб він визнав провину, однак він цього не зробив.

4 червня 2018 року Мосміськсуд засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним. Восени Сущенка етапували в колонію № 11 у Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно), де він перебуває і нині.

Сущенко у колонії живе в окремій камері (так званому безпечному місці) через можливу загрозу з боку інших ув’язнених. За сім місяців перебування у колонії його двічі відвідали дружина та донька, стільки ж разів до нього приїжджав український консул. Через те, що колонія має суворий режим, існує ліміт на передачі – одна на три місяці.

До звільнення Сущенка закликали Держдеп США, ЄС, Європарламент, ОБСЄ, ПАРЄ, у комітетах ООН, Сейм Польщі, МЗС Литви. На засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні США та ЄС виступили із закликом звільнити Сущенка.

Із заявами на підтримку українця виступали такі організації, як «Репортери без кордонів», Міжнародна федерація журналістів, Комітет захисту журналістів, ЮНЕСКО, EANA, Гельсінська комісія США, міжнародне об'єднання письменників ПЕН-клубу. Крім того, в різних містах світу періодично проходять акції за звільнення Сущенка та інших українських політв'язнів.

Сущенко був нагороджений орденом «За мужність» 3-го ступеня. Також він став лауреатом премії Національної спілки журналістів України за захист свободи слова. Крім того, журі російської премії імені Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок» нагородило його орденом Сахарова «За мужність».

Захопленням усього життя журналіста також є малювання. Протягом 2016-2019 років у СІЗО та колонії він створив понад 30 малюнків. Для цього Сущенко використовував лише підручні засоби - лушпиння цибулі, сік буряка, чай, пральний порошок, кетчуп. Зараз йому дозволили передати пастель із 24 кольорів та акварель.

Виставки малюнків власкора Укрінформу відбулися у Києві, Брюсселі, Варшаві, Парижі, Кишиневі, Нью-Йорку, також плануються у Гданську, Страсбурзі та Празі.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року. Вдома на нього чекають неповнолітній син, донька, дружина та старенька мати.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1261
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду