У Харкові суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному в нападі на оператора Макарюка

У Харкові суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному в нападі на оператора Макарюка

26 Червня 2019
1453

У Харкові суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному в нападі на оператора Макарюка

1453
Київський районний суд Харкова обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту Олегу Радченку, підозрюваному в нападі на оператора служби новин «Вісті» Вадима Макарюка.
У Харкові суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному в нападі на оператора Макарюка
У Харкові суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному в нападі на оператора Макарюка

Про 26 червня повідомляє «Харків Times».

За даними слідства, Олег Радченко разом з іншими людьми погрожував Вадиму Макарюку, «нецензурно висловлювався на його адресу і закликав інших до насильства щодо оператора».

«Також разом з іншими особами він кинувся переслідувати Вадима Макарюка, а коли від поштовху невідомого людини оператор впав, Радченко вирвав у нього камеру, розбив її і кинув у бік охорони ТЦ "Барабашово". Після цього Радченко та інші особи били Вадима ногами», – йдеться в повідомленні.

Прокуратура просила заарештувати підозрюваного з можливістю внесення застави.

Олег Радченко, своєю чергою, провини не визнав. Крім того, його адвокат заявив, що в справі «немає жодного доказу, що Радченко бив Макарюка». Адвокат також додав, що його підзахисний нібито не знав про те, що Вадим Макарюк є журналістом.

Як писав ДМ, 7 червня на території торговельного центру «Барабашово» сталася сутичка між групами активістів, внаслідок чого постраждав телеоператор Вадим Макарюк. З того часу він перебував у реанімації, наразі оператора перевели з реанімації в палату. В оператора ретроградна амнезія, дезорієнтація та не працює права рука.

Поліція відкрила кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статтей передбачає до 10 років позбавлення волі.

11 червня в Харкові слідчі оголосили підозру за ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 4 ст. 296 (хуліганство), ч. 1 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

12 червня Київський районний суд Харкова обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту підозрюваному в перешкоджанні професійній діяльності та побитті оператора Макарюка.

14 червня поліція відзвітувала, що браслет на підозрюваного одягли, до цього за ним наглядав дільничий.

21 червня стало відомо, що слідчі повідомили ще двом особам про підозру в причетності до нападу на оператора Макарюка.

Фото: Харків Times

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1453
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду