У Швеції суд відмовився заарештувати Джуліана Ассанжа
Про це повідомляє AFP.
Районний суд Уппсали переконаний, що перебування засновника WikiLeaks у в'язниці у Великій Британії означає, що «немає необхідності офіційно його затримувати в Швеції для допиту».
«Оскільки Джуліан Ассанж у даний час відбуває покарання (у Британії, – ДМ), слідство може бути продовжено за допомогою європейської постанови про розслідування, яке не вимагає затримання Джуліана Ассанжа (у Швеції)», – йдеться в повідомленні.
Заступниця головного окружного прокурора Швеції Єва-Марі Перссон, своєю чергою, наголосила, що засновника WikiLeaks необхідно затримати та допитати в Швеції в зв’язку з тим, що раніше він не співпрацював з шведським слідством.
Як писав «Детектор медіа», 11 квітня у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.
У поліції Лондона повідомили, що Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Згодом стало відомо, що засновника WikiLeaks можуть екстрадувати до США. Згідно з повідомленням поліції, Джуліана Ассанжа ще раз затримали за запитом США відповідно до закону про екстрадицію.
1 травня Ассанжа ув'язнили на 50 тижнів у Великій Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні. Справа про екстрадицію до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа займе «багато місяців», вважає британський суддя Майкл Сноу.
13 травня в Швеції прокуратура поновила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні.
20 травня в Швеції прокуратура запросила ордер на арешт засновника WikiLeaks.
США 23 травня висунули нові обвинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, звинувативши його у порушенні закону про шпигунство через публікацію секретних документів.
У грудні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.
У травня 2019 року влада Еквадору погодилася передати США всі документи і техніку засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, яка буде вилучена під час обшуку в його кімнаті в посольстві країни в Лондоні.
2 червня стало відомо, що Міністр закордонних справ Великої Британії та кандидат у прем'єр-міністри Джеремі Хант повідомив, що не блокуватиме екстрадицію до США засновника Wikileaks.
Фото: BBC.com