Протягом декількох років до засновника Wikileaks застосовували «психологічні тортури», – ООН
Протягом декількох років до засновника Wikileaks застосовували «психологічні тортури», – ООН
Про це 31 травня в Женеві повідомив спеціальний доповідач ООН з питань катувань Нільс Мельцер, передає «Радіо Свобода».
Він додав, що разом з ще двома медичними експертами 9 травня відвідав засновника Wikileaks у британській в’язниці.
«Протягом кількох років пан Ассанж навмисно піддавався прогресуючим жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, видам поводження чи покарання», – розповів спецдоповідач ООН.
За його словами, кампанія з «випадів, залякування і обмов» стосовно Джуліана Ассанжа з 2010 року мала місце не тільки в США, але й у Великій Британії, Швеції та Еквадорі.
Як писав «Детектор медіа», 11 квітня у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.
У поліції Лондона повідомили, що Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Згодом стало відомо, що засновника WikiLeaks можуть екстрадувати до США. Згідно з повідомленням поліції, Джуліана Ассанжа ще раз затримали за запитом США відповідно до закону про екстрадицію.
1 травня Ассанжа ув'язнили на 50 тижнів у Великій Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні. Справа про екстрадицію до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа займе «багато місяців», вважає британський суддя Майкл Сноу.
13 травня в Швеції прокуратура поновила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні.
20 травня в Швеції прокуратура запросила ордер на арешт засновника WikiLeaks.
США 23 травня висунули нові обвинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, звинувативши його у порушенні закону про шпигунство через публікацію секретних документів.
У грудні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.
У травня 2019 року влада Еквадору погодилася передати США всі документи і техніку засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, яка буде вилучена під час обшуку в його кімнаті в посольстві країни в Лондоні.
Фото: BBC.com