У М'янмі помилували двох журналістів Reuters, засуджених до 7 років в'язниці

У М'янмі помилували двох журналістів Reuters, засуджених до 7 років в'язниці

7 Травня 2019
1406

У М'янмі помилували двох журналістів Reuters, засуджених до 7 років в'язниці

1406
У М'янмі 7 травня помилували двох журналістів Reuters Ва Лона та К'яу Со О, яких звинуватили в розголошенні державної таємниці та засудили до семи років позбавлення волі. Вони провели понад 500 днів у в’язниці.
У М'янмі помилували двох журналістів Reuters, засуджених до 7 років в'язниці
У М'янмі помилували двох журналістів Reuters, засуджених до 7 років в'язниці

Про це повідомляє Reuters.

Журналісти були звільненні в рамках президентської амністії, що торкнулася 6520 ув'язнених. Зазначається, що в М'янмі прийнято звільняти ув'язнених під час Нового року, який почався в країні 17 квітня.

«Ми надзвичайно раді, що М'янма випустила наших сміливих репортерів – Ва Лона і К’яу Со О. Після їх арешту – 511 днів тому – вони стали символом важливості свободи преси в усьому світі. Ми вітаємо їх повернення», – заявив головний редактор Reuters Стівен Адлер.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш привітав звільнення. Організація Об'єднаних Націй у М'янмі розцінює відповідні дії влади М’янми «як знак прихильності уряду до переходу до демократії».

Посольство США також привітало звільнення журналістів і «радіє, що обидва можуть повернутися до своїх сімей».

Як повідомляв «Детектор медіа», двоє журналісти агентства Reuters, які засуджені в М'янмі, отримали Пулітцерівську премію за матеріали, присвячені насильству щодо біженців-рохінджа в цій країні.

Нагадаємо, 32-річний Ва Лон і 28-річний Кяу Су Оо збирали докази для матеріалу про вчинену військовими страту 10 жителів селища Інн Дін, що на півночі країни. Під час розслідування журналісти натрапили на двох поліцейських, які запропонували журналістам цікаві для них документи, проте одразу після їх передачі правоохоронці арештували репортерів. Згодом їхні дії кваліфікували як порушення державної таємниці. 3 вересня вони були засуджені до 7 років ув'язнення. Самі журналісти Reuters кажуть, що їх підставили.

За повідомленям BBC Україна, згодом влада розпочала власне розслідування вбивств у селищі Інн Дін і підтвердила, що різанина дійсно мала місце. Всіх, хто брав в ній участь обіцяли покарати.

Шеф-редактор Reuters Стівен Адлер назвав вирок суду черговою несправедливістю щодо журналістів.

11 січня стало відомо, що суд М'янми відхилив апеляцію журналістів Reuters Ва Лона і Кяу Су Оо, яких визнали винними у порушенні державної таємниці та засудили до семи років в'язниці.

23 квітня стало відомо, що Верховний суд М'янми залишив чинним вирок журналістам Reuters Ва Лона і Кяу Су Оо, яких визнали винними в порушенні державної таємниці та засудили до семи років в'язниці. Журналісти свою провину заперечують.

Фото: скірнішот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1406
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду