10:56
Понеділок, 9 Липня 2018

У М’янмі двох журналістів-розслідувачів Reuters обвинуватили в розкритті держтаємниці

У М'янмі суд столичного округу Янгон висунув офіційне обвинувачення в отриманні доступу до секретних державних документів двом репортерам агентства Reuters, які займалися розслідуванням вбивств десяти мусульман-рохінджа в конфлікті на заході країни. Співробітники Reuters не визнають себе винними
У М’янмі двох журналістів-розслідувачів Reuters обвинуватили в розкритті держтаємниці
У М’янмі двох журналістів-розслідувачів Reuters обвинуватили в розкритті держтаємниці

Про це повідомляє Reuters.

Видання пише, що в зібраних 32-річним Ва Лон і 28-річним Куав Со О документах «містилися деталі пересувань армії і поліції».

Максимальний термін, який загрожує репортерам – 14 років позбавлення волі.

 Обидва журналісти не визнали себе винними та сказали судді, що вони «дотримувалися журналістської етики».

Захист вважає їх затримання і суд перешкоджанням журналістській діяльності та свободі слова, пише видання.

Нагадаємо, Ва Лон та Куав Со О отримали запрошення до ресторану в Янгоні від двох співробітників поліції, яких вони ніколи раніше не зустрічали. Під час вечері поліцейські передали журналістам згорнуті папери. Після того, як вони вийшли з ресторану, їх заарештували й звинуватили в тому, що вони отримали секретні документи завдяки обману.

Як повідомляло «Радіо Свобода», представники мусульманської меншини рохінджа почали втікати з М’янми 25 серпня. Військові країни влаштували розгін у штаті Ракін після нападу підозрюваних бойовиків рохінджа на армійські бази й поліцейські пункти, у результаті чого 12 співробітників служби безпеки загинули. Армія заявила, що вбила близько 400 підозрюваних бойовиків. За даними міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» протягом першого місяця після виникнення насильства у М’янмі в серпні цього року було вбито щонайменше 6700 мусульман-рохінджа, серед яких багато дітей. Уряд М’янми заявляє, що його дії спрямовані не проти цивільних, а проти бойовиків.

Фото: Reuters

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
326
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop