«Детектор медіа» та ІМІ запускають механізм публічних скарг на медіа

«Детектор медіа» та ІМІ запускають механізм публічних скарг на медіа

12 Березня 2019
4549
12 Березня 2019
12:00

«Детектор медіа» та ІМІ запускають механізм публічних скарг на медіа

4549
Громадські організації «Детектор медіа» та Інститут масової інформації запускають механізм скарг на неякісні журналістські матеріали, які порушують законодавство та професійні стандарти.
«Детектор медіа» та ІМІ запускають механізм публічних скарг на медіа
«Детектор медіа» та ІМІ запускають механізм публічних скарг на медіа

На сайтах «Детектор медіа» та Інституту масової інформації розміщено спеціальну форму для подання публічної скарги. Поскаржитися може кожен користувач, однак анонімні скарги розглядатися не будуть.

Для того, аби скаргу було розглянуто, користувачу треба заповнити форму, де необхідно вказати своє прізвище та ім’я, адресу електронної пошти, адресу матеріалу, що викладений на сторінках онлайн засобів масової інформації, онлайн-представництв газет, телеканалів, радіостацій, або посилання на оцифрований матеріал газет, аудіо, відео у стандартній якості. Також необхідно вказати, в чому він вбачає порушення у цьому матеріалі.

Розгляд буде проводитися на предмет порушень законодавства, а також базових професійних стандартів журналістики та журналістської етики. Скарги будуть розглядатися щодо медіа, які працюють на території України або основний контент яких стосується України.

За результатами оцінки матеріалу громадські організації готуватимуть висновок. Це може бути й звернення до порушників з пропозицією виправити помилку, й публікація кейсу на сайтах, із обов’язковим зверненням по коментар до тих, на кого поскаржилися. Або ж передача скарги на розгляд Незалежній медійній раді та Комісії журналістської етики. 

«Механізм публічної скарги на порушення професійних стандартів має стати основою для професійного діалогу та підвищення громадської довіри до медіа. Конструктивна критика дуже важлива для розвитку і покращення якості видань. Якщо видання справді бажає бути кращим, готове визнавати свої помилки і цінує своїх постійних читачів, то реагувати на скаргу будуть. Не завжди ж порушення журналістських стандартів є умислом – іноді це вина поспіху, браку часу, помилки або неуважності», – каже голова громадської організації та шеф-редакторка порталу «Детектор медіа» Наталія Лигачова.

«Людський фактор присутній завжди, і помилку журналіста може не помітити редактор. Якщо ж уважний читач вкаже на неї, а видання коректно відреагує – це покращить діалог між ЗМІ і його аудиторією, збільшить довіру, бо буде зрозуміло, що видання працює заради свого читача, слухача та глядача, і готове реагувати на його запит», – заявила виконавча директорка «Інституту масової інформації» Оксана Романюк.

Якщо скаргу візьмуть до розгляду, то повідомлення про це скаржник отримає на електронну пошту не пізніше, ніж через 10 робочих днів. Паралельно з цим суть скарги і висновки експерта щодо неї отримає і видання та журналіст, на матеріал яких скаржилися.

Медіа може не лише виправити порушення в своєму матеріалі на своєму ресурсі, але і дати публічну відповідь-пояснення, які будуть розміщені на сайті «Детектора медіа» та ІМІ. Якщо ж скарга не буде взята до розгляду, повідомлення про це скаржник отримає максимум за п’ять робочих днів.

Детально з Методологією розгляду скарг можна ознайомитися за посиланням.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4549
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду