У Києві суд звільнив з-під варти підозрюваного у справі про замах на Бабченка

У Києві суд звільнив з-під варти підозрюваного у справі про замах на Бабченка

19 Грудня 2018
2004

У Києві суд звільнив з-під варти підозрюваного у справі про замах на Бабченка

2004
Шевченківський районний суд Києва звільнив з-під варти одного з підозрюваних у справі про замах на російського журналіста Аркадія Бабченка - Тараса Стельмашенка.
У Києві суд звільнив з-під варти підозрюваного у справі про замах на Бабченка
У Києві суд звільнив з-під варти підозрюваного у справі про замах на Бабченка

Про це повідомляє DW.

Як повідомляє видання, головна військова прокуратура під час засідання 19 грудня зняла зі Стельмашенка звинувачення в підготовці теракту. Водночас Стельмашенко визнав провину в незаконному зберіганні зброї. За це суд засудив його до п'яти років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки.

СБУ затримала Тараса Стельмашенка 13 червня. Правоохоронці дізналися про нього з телефону Бориса Германа, який на той момент перебував під арештом за підозрою в замовленні вбивства журналіста. У квартирі Стельмашенка знайшли незареєстрований пістолет з патронами. В СБУ тоді заявили, що він в травні 2018 року разом з ще двома громадянами України відвідував Ростов-на-Дону, де проходив інструктаж для організації терактів в Україні. При цьому зворотні квитки Стельмашенко і його супутникам купував все той же Герман на прохання В'ячеслава Пивоварника - його слідство вважає головним організатором ряду терактів, яким вдалось запобігти. На думку правоохоронців, Стельмашенко керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка.

20 грудня Шевченківський суд проведе підготовче засідання по справі В'ячеслава Пивоварника. Він до цих пір знаходиться в розшуку, однак СБУ заочно звинуватив його в державній зраді, організації підготовки до теракту, фінансуванні тероризму та незаконному обігу зброї.

Нагадаємо, 29 травня 2018 року стало відомо, що в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. 30 травня на брифінгу голова Служби безпеки України Василь Грицак розповів, що Аркадій Бабченко живий, а його нібито вбивство насправді було спецоперацією СБУ.

31 травня до Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання щодо арешту Бориса Германа, якого Служба безпеки України підозрювала в організації вбивства журналіста Аркадія Бабченка. Згодом Шевченківський районний суд міста Києва арештував Германа на два місяці без права внесення застави.

Пізніше волонтер та учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк заявив, що начебто саме він був «виконавцем вбивства» Аркадія Бабченка. СБУ та прокуратура підтвердили цю інформацію. 

Борис Герман у суді також повідомив, що дійсно «замовив» вбивство Бабченка колишньому учасникові бойових дій на Донбасі Олексію Цимбалюку, проте це нібито була лише імітація замовлення. Також Герман на суді назвав ім'я ймовірного замовника з РФ - В'ячеслава Пивоварника, який народився та виріс в Україні, але деякий час тому виїхав до РФ і нібито працює в «особистому фонді» президента РФ Володимира Путіна.

30 серпня київського бізнесмена Бориса Германа, обвинуваченого в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабаченка, засудили до 4,5 років позбавлення волі після того, як він визнав свою провину і пішов на угоду зі слідством.
На початку грудня Шевченківський районний суд Києва викликав Пивоварника на підготовче судове засідання по кримінальному провадженні щодо замовлення «замаху» на Бабченка. Адвоткат В’ячеслава Пивоварника заявив, що той не приїде на суд, «бо небезпечно».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2004
Читайте також
14.02.2019 10:13
Детектор медіа
2 717
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду