18:30
Четвер, 6 Грудня 2018

Медіабізнесмени, представники індустрії та громадськості: хто увійшов до Громадської ради Нацради

6 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення обрала новий склад свого дорадчого органу – Громадської ради. Із 35 претендентів Нацрада обрала 15 членів, які працюватимуть у Громадській раді протягом наступних двох років.
Медіабізнесмени, представники індустрії та громадськості: хто увійшов до Громадської ради Нацради
Медіабізнесмени, представники індустрії та громадськості: хто увійшов до Громадської ради Нацради

Заяви на членство в Громадській раді Нацради подали 35 кандидатур: 10 самовисуванців, дві організації як колективні члени і 23 представники різних громадських та індустріальних об’єднань.

У результаті рейтингового голосування Нацрада обрала 15 членів Громадської ради (голосування вдалося з першої спроби). Шестеро обраних членів входили до Громадської ради попереднього скликання, двоє – до Громадської ради попередніх скликань, семеро є новими членами.

Членами Громадської ради стали:

  1. Олена Андрієнко – самовисуванець, керівник юридичного відділу рекламно-комунікаційного холдингу Publicis Groupe Ukraine, член юридичних комітетів Індустріального телевізійного комітету, Радіокомітету, Індустріального комітету зовнішньої реклами, новий член Громадської ради, отримала 5 голосів членів Нацради;
  2. Сергій Бойко – самовисуванець, засновник і директор рейтингової агенції BigDataUA, співвласник телеканалів «Дача» та Epoque (ТОВ «Корисне ТБ»), у минулому – президент і голова правління групи компанії «Воля», екс-голова правління Інтернет Асоціації України, новий член Громадської ради, отримав 6 голосів членів Нацради;
  3. Вікторія Веселовська – від Миколаївської обласної ГО «Миколаївський прес-клуб», директорка департаменту міжнародних відносин і співвласниця Коледжу преси та телебачення (приватний навчальний заклад, основними співвласниками якого є Гліб і В’ячеслав Головченки), входила до попередніх складів Громадської ради, отримала 7 голосів членів Нацради;
  4. Олександр Глущенко – самовисуванець, керівник ОТТ-сервісу Omega TV, автор інтернет-проекту ProTV.ua, співзасновник і видавець журналу MediaSat, входив до попередніх складів Громадської ради, отримав 6 голосів членів Нацради;
  5. Арсен Жумаділов – від ГО «Кримський інститут стратегічних досліджень», голова правління Кримського інституту стратегічних досліджень, у минулому – керівник відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, екс-голова Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, новий член Громадської ради, отримав 5 голосів членів Нацради;
  6. Світлана Коробіна – самовисуванець, у минулому заступниця гендиректора Національного центру Олександра Довженка, 17 років працювала директором фільмів, була членом конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії, новий член Громадської ради, отримала 5 голосів членів Нацради;
  7. Мар’яна Закусило – від ГО «Детектор медіа», головна редакторка порталу «Детектор медіа», входила до Громадської ради 2014-2016 років, отримала 7 голосів членів Нацради;
  8. Василь Мєзєнцов – самовисуванець, директор і засновник ТРК «Тризуб ФМ», волонтер (співзасновник і керівник БФ «Об’єднання волонтерів Запоріжжя»), новий член Громадської ради, отримав 5 голосів членів Нацради;
  9. Катерина М’ясникова – від ГО «Східноєвропейський інститут проблем медіа», виконавча директорка Незалежної асоціації телерадіомовників, входила до кількох складів Громадської ради, крім попереднього, отримала 6 голосів членів Нацради;
  10. Любов Найдьонова – від Асоціації політичних психологів України, заступниця директорка, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіа-освіти Інститут соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, входила до попереднього складу Громадської ради, отримала 7 голосів членів Нацради;
  11. Сергій Сьомкін – від ГО «Індустріальний телевізійний комітет», виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету, у минулому – заступник голови Державного агентства з питань кіно, входив до попереднього складу Громадської ради, отримав 7 голосів членів Нацради;
  12. Олександр Федієнко – від Інтернет Асоціації України, голова правління Інтернет Асоціації України, керівник компанії ІМК (бездротові технології зв’язку), екс-керівник журналу Wireless Ukraine, входив до попереднього складу Громадської ради, отримав 6 голосів членів Нацради;
  13. Мирослав Хом’як – від Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України і ГО «Комітет екологічного порятунку України», генеральний директор радіо «Львівська хвиля» (ТОВ «ТРК “Львівська хвиля”», власниками компанії є члени його родини – тесть і сестра), львівський екс-податківець і бізнесмен, голова Львівської обласної організації партії «Наш край», а в минулому соратник Віктора Медведчука по СДПУ(о), чиє включення до лав НСЖУ у 2017 році викликало скандал у журналістському середовищі, новий член Громадської ради, отримав 5 голосів членів Нацради;
  14. Олександр Янковський – від ГО «Радіо кримських громад», головний редактор ГО «Радіо кримських громад» (радіо «Крим. Реалії» – проект «Радіо Свобода»), у минулому – генеральний продюсер «Чорноморської телерадіокомпанії», новий член Громадської ради, отримав 5 голосів членів Нацради;
  15. ГО «Інститут масової інформації» як колективний член, представник – Роман Головенко, входив до Громадської ради попереднього скликання, отримала 7 голосів членів Нацради.

При цьому до складу Громадської ради не пройшли голова Громадської ради попереднього скликання Наталія Клітна та члени попереднього складу Громадської ради Ольга Большакова і Надія Колесникова.

До Громадської ради не потрапили такі кандидатури:

  • Ольга Большакова – від ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників», керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників, входила до попередніх складів Громадської ради;
  • Дмитро Ганзенко – від ТОВ «Мережа Ланет», заступник директора ТОВ «Мережа Ланет» (провайдер інтернету і телебачення);
  • Сергій Демський – від Всеукраїнського об'єднання роботодавців «Федерація роботодавців у сфері телерадіо-, видавничої, рекламної та інформаційної діяльності», директор юридичного департаменту цієї Федерації;
  • Елеонора Дібрівна – від Асоціації журналістів, видавців і мовників християн «Новомедіа»;
  • Наталія Клітна – від Асоціації правовласників та постачальників контенту (АППК), голова правління АППК, голова Громадської ради попереднього скликання (2016-2018);
  • Надія Колесникова – самовисуванець, партнер платформи соціальних комунікацій Practicum, входила до Громадської ради попереднього скликання;
  • Дмитро Колесников – від Асоціації з управління аудіовізуальними правами «АРМА-Україна», голова правління «АРМА-Україна», заступник директора і продюсер ТОВ «Компанія “Кінотур”»;
  • Анатолій Максимчук – від МГО «Європейська медіа платформа», заступник генерального директора ТОВ «Старлайтмедіа»;
  • Ольга Пантелеймонова – самовисуванець, генеральний директор групи компаній Star Media, директор ТОВ «Стар медіа»;
  • Галина Полхович – від ГО «Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж», генеральна директорка цієї асоціації;
  • Юлія Поляк – від ГС «Всеукраїнська асоціація мовлення громад», фахівець зі співпраці з державними органами юридичного департаменту ТОВ «ТРК “Україна”», у минулому – співробітниця відділу моніторингу та аналізу телерадіомовлення Нацради;
  • Тетяна Попова – від асоціації «Телекомунікаційна палата України», голова ради асоціації «Телекомунікаційна палата України», входила до Громадської ради 2014-2016 років;
  • Аліна Правдиченко – від ГО «Центр демократії та верховенства права», юристка Центру демократії та верховенства права, керівниця напрямку «Медіаправо»;
  • Роман Сагайдак – самовисуванець, керівник відділу закупівлі аудіовізуальних продуктів і керівник телевізійних продуктів компанії Megogo;
  • Ірина Стройко – від ВГО «Асоціація правників України», головний юрисконсульт ТОВ «ТРК “Студія 1+1”», директор ТОВ «Молодість дистриб’юшн»;
  • Олена Тараненко – від ГО «Донецький прес-клуб», завідувачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (Вінниця), член правління ГО «Донецький прес-клуб»;
  • Тетяна Черній – від ГО «Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж», юристка цієї асоціації;
  • Олексій Шульдешов – самовисуванець, генеральний продюсер напрямку «Телеканали» групи компаній Star Media;
  • Валерій Юрченко – самовисуванець, у минулому заступник генерального директора Національної радіокомпанії України та «Українського радіо», екс-президент Концерну РРТ;
  • ГО «Гільдія незалежних експертів інформаційної сфери» як колективний член, представник – голова гільдії Валерій Межинський, у минулому голова апарату Нацради.

Члени Нацради аргументували своє голосування бажанням бачити в Громадській раді фахівців з різних галузей, представників регіонів і небажанням підтримувати представників конкретних медіагруп і ліцензіатів (хоча в результаті Сергій Бойко, Василь Мєзєнцев, Мирослав Хом’як і Олександр Янковський є співвласниками або співробітниками конкретних компаній-ліцензіатів Нацради).

Сергій Костинський, відзначивши потужну роботу попереднього складу Громадської ради, сказав, що треба «давати шанс новим обличчям, новим людям, які представляють у тому числі регіони».

Олександр Ільяшенко сказав, що буде враховувати, щоб серед 15 членів Громадської ради були фахові представники різних галузей. Він додав, що не буде підтримувати представників великих медіагруп.

Ольга Герасим’юк зазначила, що буде керуватися положенням про Громадську раду, яке встановлює певні критерії до членів. Вона додала, що підтримуватиме членів попереднього складу Громадської ради, оскільки високо оцінює їхню роботу.

Олег Черниш зауважив, що склад Громадської ради має бути збалансованим: включати як старих членів, так і нових. Він додав, що не голосуватиме за кандидатів, які представляють ліцензіатів Нацради.

Валентин Коваль запропонував зберегти в Громадській раді тих, хто працює експертами.

Уляна Фещук сказала, що не голосуватиме за співробітників медіагруп і запропонувала індустрії створити робочі групи при Нацраді, на кшталт робочої групи з питань діяльності провайдерів.

Юрій Артеменко подякував попередньому складу Громадської ради, але виступив за її оновлення. Він сказав, що підтримуватиме кандидатів, які представляють нові напрямки. На його думку, в попередньому складі Громадської ради було багато представників кабельного телебачення, а дорадчому органу потрібні фахівці з кіно, реклами, авторських прав. Також він виступив проти представників медіагруп (з якими в Нацради, на його думку, за потреби є діалог), і на підтримку людей з регіонів. Юрій Артеменко додав, що не голосуватиме за колективних членів, бо вбачає в цьому небезпеку того, що організацію щоразу представлятиме інша людина. Але Ольга Герасим’юк його запевнила, що в цьому немає ніякої небезпеки, і в результаті Юрій Артеменко проголосував за Інститут масової інформації.

Після голосування Уляна Фещук запропонувала Наталії Клітній стати її радником на громадських засадах, оскільки пані Клітна не увійшла до нового складу Громадської ради.

Нова Громадська рада має до 20 грудня провести перше засідання, на якому обрати голову і секретаря та визначити план першочергової роботи.

Нагадаємо, що строк повноважень Громадської ради попереднього скликання завершився 30 серпня 2018 року, і Нацрада оголосила конкурс на формування нового складу. Прийом заявок тривав місяць, 18 жовтня Нацрада продовжила прийом заявок ще на місяць. Тоді пояснили, що з 18 заявок частина надійшла від кандидатів, які працюють у компаніях-ліцензіатах Нацради або обіймають посади топ-менеджерів прибуткових організацій.

Відповідно до положення Нацради про Громадську раду, до її складу можуть входити представники професійних недержавних неприбуткових організацій, асоціацій, а також авторитетні фахівці сфери, яка стосується предмету регулювання Національної ради. Кандидати можуть висуватися самостійно або через організації.

Членами Громадської ради попереднього скликання були:

  1. Світлана Бибик – старша наукова співробітниця відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України;
  2. Ольга Большакова – керівниця Центру адвокації та лобіювання ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників»;
  3. Олександр Вакуленко – президент Асоціації психологів України;
  4. Вікторія Веселовська – директорка департаменту міжнародних відносин Коледжу преси та телебачення;
  5. Оксана Волошенюк – науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв і культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М.Рильського, менеджер медіа-освітніх програм Академії української преси
  6. Олександр Глущенко – автор інтернет-проекту «Protv.ua – ТБ», співзасновник та видавець журналу MediaSat
  7. ГО «Інститут масової інформації» – колективний член Громадської ради
  8. Надія Колесникова – координатор проектів ГО «Центр інформації про права людини»
  9. Любов Найдьонова – доктор психологічних наук, заступник директора з наукової роботи, завідувач лабораторії психології масової комунікації та медіа-освіти Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ
  10. Ігор Розкладай – юрист ГО «Центр демократії та верховенства права»
  11. Сергій Сьомкін – виконавчий директор ГО «Індустріальний Телевізійний Комітет»
  12. Олександр Федієнко – голова правління Інтернет Асоціації України

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
740
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop