11:45
Понеділок, 19 Листопада 2018

Черновецький через суд вимагає 1 млн грн від журналіста видання «Наші гроші» та сайту «Фейсньюз» (ДОПОВНЕНО)

Екс-мер Києва Леонід Черновецький подав проти журналіста видання «Наші гроші» Юрія Ніколова та сайту «Фейсньюз» позов «про захист честі, гідності, ділової репутації, зобов’язання спростувати недостовірну інформацію та відшкодування моральної шкоди»
Черновецький через суд вимагає 1 млн грн від журналіста видання «Наші гроші» та сайту «Фейсньюз» (ДОПОВНЕНО)
Черновецький через суд вимагає 1 млн грн від журналіста видання «Наші гроші» та сайту «Фейсньюз» (ДОПОВНЕНО)

Про це журналіст повідомив у Facebook та розказав «Детектору медіа».

«Я про позов дізнався кілька днів тому. Він подав до суду стосовно публікації "Фейсньюз", яке цитує мене, але не посилається. Тобто позов солідарний – і до мене, і до цього сайту… Людина цілком свідома в тому, що робить, оскільки внесла заставу на забезпечення цього позову в розмірі 16 тис. грн. До позову була прикладена квитанція», – розказав журналіст «Детектору медіа».

Зокрема колишній мер Києва подав на журналіста до суду через пост у Facebook наступного змісту: «Три года каждый божий день киевляне будут платить пронырливым барыгам за то, что Гениальная прокуратура за это время так и не смогла доказать очевидный факт воровского распила в 2009 году Черновецким и Юрой Енакиевским, а ловкие юристы Фукса (там и следы Портнова даже прорезались) зарешали в украинском суде времен Порошенка миллиардный "коефіцієнт коригування».

У позовній заяві Черновецького зазначено, що він «ніколи не був знайомий із Юрієм Єнакієвським», «ніколи не співпрацював із членами політичної команди Януковича», «ніколи не вчиняв будь-яких правопорушень», «відносно Черновецького відсутні обвинувальні вироки, які набрали законної сили…».

Також у позовній заяві адвокат Черновецького звертає увагу на те, що видання «Фесньюс» поширило пост журналіста, «свідомо і ганебно використав ім’я Леоніда Михайловича задля привернення інтересу та зацікавлення читачів до статті».

«Отже, маємо констатувати, що неправомірними діями відповідачі завдали позивачу величезну моральну шкоду, яка виразилась у перенесеному нервовому стресі, викликаному поширенням серед надзвичайно великого кола осіб недостовірної негативної інформації», – йдеться в позові.

Завдану моральну шкоду Черновецький оцінює в 1 млн грн. та вимагає від журналіста та «Фейсньюз» спростування.

За словами журналіста, судове засідання має відбутися у Дніпровському суді міста Києва 6 грудня. Інтереси Ніколова представлятиме медіаюрист Платформи прав людини Олександр Бурмагін. У коментарі «Детектору медіа» він сказав, що позов Черновецького – це спроба залякати ЗМІ.

«На мою думку, така сума вимог заявлена виключно з метою залякування ЗМІ та журналістів і є очевидно надмірною. Ну а рівень її обґрунтування можна проілюструвати однією тезою з позову: "до поширення спростовуваної інформації Позивач мав бездоганну репутацію та користувався великим авторитетом в українського суспільства"», – прокоментував позов адвокат.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1034
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop