Поліція закрила справу про перешкоджання тернопільському журналісту Назарію Наджозі
Поліція закрила справу про перешкоджання тернопільському журналісту Назарію Наджозі
Про це повідомляє видання «Терміново».
Нагадаємо, у серпні 2018 року голова фракції БПП «Солідарність» в Тернопільській обласній раді Любомир Білик на запитання щодо кнопкодавства погрожував журналісту онлайн-видання «Терміново» застосуванням сили. Журналіст звернувся до поліції, було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 171 ККУ (Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста).
Видання повідомляє, що підставою для закриття кримінального провадження стали, в тому числі, пояснення депутата, який, мовляв, не знав, що до нього підійшов журналіст. А чуже майно (фотоапарат), як зазначає поліція, депутат не вхопив, а розвернув.
«Кримінальне провадження від 10 серпня 2018 року закрити у зв'язку із встановленням відсутності в діях Білика Л.С. складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.171 КК України», – зазначається в постанові.
«Детектор медіа» попросив журналіста розказати, чому, на його думку, поліція закрила справу.
«На мою думку тут три варіанти. По-перше. Вразі встановлення вини, потерпить імідж президентської партії. У мене нема сумнівів, що впливи на слідчих були. По-друге. Слідчі управління ГУ НПУ в Тернопільській області малокомпетентні в таких справах і в підсумку роблять суб'єктивні висновки. Взяти хоча б за приклад те, що поліція трактує "розвернув фотоапарат", а не вхопив чуже цінне майно (мій фотоапарат недешевий). Виходить, поліція не розрізняє "розвернув" чи "вхопив". А фраза "Дам тобі в рило", як "добрий день, будь ласка, не зачіпайте мене". По-третє. Розмовляючи з наближеними до слідства по цій справі правоохоронцями, у них виникали сумніви в доказовій базі по справі. Оскільки жоден з опитаних свідків, не підтвердив, що я журналіст або типу нічого не бачили і не чули. Тобто в суді справа би розсипалася. Але я вважаю, що, як мінімум, в діях облдепа була хуліганка. І це очевидно», – прокоментував він.
Нагадаємо, з початку 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні загалом 168 випадків порушень свободи слова у 23 регіонах.