Лех Валенса пропонує висунути Сенцова на Нобелівську премію миру
Лех Валенса пропонує висунути Сенцова на Нобелівську премію миру
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр культури України Євген Нищук.
«Мій добрий друг та колега – керівник Польської кіноакадемії Даріуш Яблонськи щойно повідомив мені надзвичайну новину – пан Лех Валенса – Лауреат Нобелівської премії миру, Президент Польщі (1990-1995) та засновник легендарної польської «Солідарності», відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити з заявою на захист Олега Сенцова, що незаконно утримується у російській в‘язниці та голодує вже 107 днів та номінувати його на Нобелівську премію миру», – написав він.
Сайт Польської кіноакадемії опублікував заяву Леха Валенси.
«Я глибоко переконаний, що Сенцов втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи, відмова від ненависті, робота на зміцнення солідарності між народами та кінцева жертва на благо інших людей – все це дуже похвальні якості, гідні найвищого визнання вільного світу», – йдеться в його заяві.
Пан Валенса зазначив, що саме з цих причин звертається до людей, щоб допомогти звільнити Олега Сенцова, а також пропонує номінувати українця на Нобелівську премію миру.
Нагадаємо, що також в липні він звертався до президента РФ Володимира Путіна із закликом проявити акт милосердя по відношенню до українського режисера Олега Сенцова, кримчанина Володимира Балуха та інших українських політв’язнів.
Українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги звільнення його та інших політв'язнів висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та кінематографісти, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції, Держдеп США, культурні діячі Словаччини та ін.