Росія вдруге відмовила архієпископу Клименту в помилуванні Сенцова
Росія вдруге відмовила архієпископу Клименту в помилуванні Сенцова
Про це йдеться у відповіді комісії Ямало-Ненецького автономного округу на особисте звернення архієпископа Климента до президента РФ, повідомляє «Кримська правозахисна група».
«В документі зазначено, що для початку процедури помилування український політв’язень Олег Сенцов має самостійно звернутися до президента РФ з відповідним проханням у письмовому вигляді та передати його адміністрації виправного закладу, у котрому він наразі знаходиться», – повідомляє правозахисна група.
Правозахисники зазначають, що у відповіді чиновники посилаються у відповіді на Наказ президента РФ №1500 від 28 грудня 2001 року «Про комісії по питаннях помилування на територіях суб’єктів РФ».
Архієпископ Климент розповів «Кримській правозахисній групі», що подібну відповідь він отримав і на прохання прискорити розгляд звернення матері Олега Сенцова про помилування сина, котре він відправив 8 серпня у комісію про помилування Ямало-Ненецького автономного округу РФ.
«Кримська правозахисна група» звертає увагу, що українські політв’язні, які знаходилися у російських в’язницях та були звільнені після наказу Путіна про помилування, особисто не писали ніяких прохань Путіну.
Нагадаємо, що також в липні він звертався до президента РФ Володимира Путіна із закликом проявити акт милосердя по відношенню до українського режисера Олега Сенцова, кримчанина Володимира Балуха та інших українських політв’язнів.
Українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги звільнення його та інших політв'язнів висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та кінематографісти, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції, Держдеп США, культурні діячі Словаччини та ін.