Українські митці та громадські діячі читали «Оповідання» Олега Сенцова
Українські митці та громадські діячі читали «Оповідання» Олега Сенцова
Про це повідомляє прес-служба «Громадського телебачення».
Збірку кримського політв’язня «Оповідання» від початку до кінця прочитали Ада Роговцева, Мустафа Найєм, Марко Галаневич, Лариса Денисенко, Наталія Сумська, Наталія Ворожбит, Ігор Козловський та Олег «Фагот» Михайлюта.
За словами режисерки проекту Анни Цигими, ідея марафону належала Українському ПЕН-клубу, який запропонував зробити спільний проект з «Громадським ТБ».
«Всі учасники марафону до поставленого завдання поставилися дуже відповідально, – прокоментувала пані Цигима. – Вони заздалегідь розібрали собі оповідання, готувалися, читали. Навіть на знімальному майданчику всі читці поводилися дуже зібрано, розуміючи всю важливість того, що роблять. Але мені здалося, що в нас усе вийшло, після зйомки нам дуже подякували за можливість взяти участь у такому заході. Я думаю, що далі ми, можливо, спробуємо розвивати це іншими мовами».
Прес-служба «Громадського ТБ» зазначає, що таке читання цілої книжки Олега Сенцова в онлайн-форматі відбулося вперше.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги звільнення його та інших політв'язнів висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та кінематографісти, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції, Держдеп США, культурні діячі Словаччини та ін.