Стали відомі подробиці загибелі в ЦАР трьох російських документалістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

Стали відомі подробиці загибелі в ЦАР трьох російських документалістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

1 Серпня 2018
2979

Стали відомі подробиці загибелі в ЦАР трьох російських документалістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

2979
За основною версією, автомобіль із журналістами та документалістами, які їхали зі столиці ЦАР Бангі в місто Сібю, зупинили на блокпосту. У цей момент із засідки вийшли озброєні люди і фактично розстріляли росіян на місці.
Стали відомі подробиці загибелі в ЦАР трьох російських документалістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»
Стали відомі подробиці загибелі в ЦАР трьох російських документалістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер»

Про це пише «Радіо Свобода».

Олександр Расторгуєв, Орхан Джемаль і Кирило Радченко прилетіли в Центральну Африку, щоб зняти документальний фільм про роботу «ПВК Вагнера» ​​для «Центру управління розслідуваннями» (ЦУР) Михайла Ходорковського, і повинні були повернутися в Росію 18 серпня. «Вагнерівці» знали, що знімальна група перебуває в країні.

Загибель групи підтверджена посольством Росії, місією ООН в ЦАР, а також місцевими чиновниками. За основною версією, автомобіль з Джемалем, Расторгуєвим та Радченком був зупинений в ніч на понеділок на блокпосту, коли вони їхали зі столиці ЦАР Бангі в місто Сібю. У цей момент із засідки вийшли озброєні люди і фактично розстріляли росіян на місці, залишивши в живих водія (його вже допитала поліція).

За даними заступниці головного редактора ЦУР Анастасії Горшкової, група приїхала в ЦАР в суботу, 28 липня. Наступного дня вона вирушила на базу «ПВК Вагнера» ​​в президентському палаці колишнього глави держави, диктатора Жана бедел Бокасса. Їх не пустили на територію, зажадавши акредитацію місцевого військового відомства.

Того ж дня, як розповіла Горшкова «Дождю», біля готелю двоє поліцейських зажадали і отримали від журналістів хабар (близько 100 доларів) за «незаконне використання знімальної апаратури».

Увечері в неділю, 29 липня, група повинна була поїхати на зустріч зі своїм «фіксером» (помічником, який повинен був полегшити їх роботу в незнайомому регіоні) в ЦАР на ім'я Мартін в інше місто в 400 кілометрах від Бангі. Водія для цієї поїздки їм рекомендував сам Мартін. Із собою у журналістів було близько 8000 доларів, дві камери і інша дорога техніка. Виїзд був запланований на 7 вечора. Представник влади Сібю Марселіно Йойо розповів AP, що попереджав росіян про небезпеку пересування країною вночі. Він також висунув дещо іншу версію того, як стався напад: згідно неї, знімальну групу перед вбивством захопили в полон близько 10 осіб, які говорили арабською мовою.

Російські військові інструктори, радники і найманці з приватних військових компаній активно діють в Центральноафриканській Республіці вже кілька місяців, зазначає «Радіо Свобода». За даними багатьох джерел, на чолі «африканського проекту» Москви стоїть петербурзький мільярдер Євген Пригожин, якого пов'язують з фінансуванням «фабрики тролів» в Ольгині і так званої «ПВК Вагнера».

Як повідомляє «Медуза», Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу у зв'язку із загибеллю росіян. Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова сказала журналістам, що російські дипломати виїхали на упізнання тіл. Прес-секретар власника «Центру управління розслідуваннями» Михайла Ходорковського Максим Дбар не зміг відповісти на питання «Медузи» про можливу допомогу сім'ям загиблих, пославшись на брак інформації. Сам Ходорковський заявив, що має намір «докласти зусиль до встановлення винних».

Орхан Джемаль народився в 1966 році, з середини 90-х працював в газетах «Вечірня Москва», «Независимая газета», «Нова газета» та інших виданнях. Працював як військовий кореспондент під час російсько-грузинської війни 2008 року, а також в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Саудівської Аравії.

Олександр Расторгуєв - російський режисер-документаліст, в грудні 2012 року разом з ведучим НТВ Олексієм Пивоваровим і документалістом Павлом Костомаровим запустив документальний проект «Реальність». Расторгуєв співпрацював з Радіо Свобода в рамках проекту «Ознаки життя». Дивіться відеоінтерв'ю Олександра Расторгуєва «Відеотеці» 2012 року, а також запис його майстер-класу 2012 року (частина 1, частина 2).

Кирило Радченко був позаштатним оператором і фотографом прокремлівського телеканалу ANNA NEWS, знімав в Сирії, працював в якості оператора для ряду інших ЗМІ.

Як повідомляв «Детектор медіа», у вівторок, 31 липня, стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) невідомими особами було вбито журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва, які знімали там документальний фільм про роботу ПВК «Вагнер». 

За версією джерела «Інтерфакса» начебто з поліції ЦАР, метою вбивства було пограбування. Цю версію підтверджує також неназване джерело видання «Медиазона». За його даними, журналісти їхали на зустріч зі своїм «помічником» в ЦАР і мали при собі дорогу техніку.

Фото: "Радіо Свобода"

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2979
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду