Уряд Канади засудив анексію Криму та закликав Росію звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів
Уряд Канади засудив анексію Криму та закликав Росію звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів
Відповідну заяву розміщено на офіційному сайті уряду.
«Канада підтверджує своє незмінне прагнення до територіальної цілісності України та засуджує дії, вжиті Росією для насильницької інтеграції Кримського півострова до Росії, в тому числі через відкриття Керченського мосту в травні 2018 року», - йдеться у заяві.
Також у Канаді нагадали, що не визнають судів, які діють зараз на території анексованого Криму.
«З моменту окупації Криму в Росії ми стали свідками серйозних порушень прав людини, вчинених державними службами Росії, включаючи придушення свободи вираження поглядів та об'єднань, свавільних арештів, тортур, затримань та зникнення. Багато з цих серйозних порушень прав людини було задокументовано минулого року Управлінням Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини. Ми закликаємо до звільнення всіх незаконно затриманих українських громадян, у тому числі Олега Сенцова, які були вивезені до Росії та засуджені судами, юрисдикцію яких в Криму ми не визнаємо», - наголосили в уряді Канади.
Раніше міністр закордонних справ Британії з питань Європи сер Алан Дункан закликав Росію терміново звільнити українських політв’язнів.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та ін.