Amnesty International просить Росію про зустріч із Сенцовим
Про це повідомляється на сайті Amnesty International Ukraine.
«Доля Олега Сенцова привертає величезну міжнародну увагу не тільки через власне обставини його справи, а й через оголошене голодування. Ми також дуже стурбовані його станом. Надходять суперечливі повідомлення про погіршення його здоров’я. Це викликає величезне занепокоєння», – пише Анна Нейстат, старша директорка Amnesty International з досліджень, у листі до директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Геннадія Корнієнка.
За словами Нейстат, «для прояснення ситуації в очах міжнародної спільноти» надзвичайно важливо, щоб російська влада надала можливість зробити незалежний і об’єктивний висновок про стан Сенцова.
«Наші експерти, які мають міжнародний досвід у моніторингу та оцінюванні умов утримання та стану ув’язнених, могли б скласти і опублікувати подібний висновок», - додала вона.
Анна Нейстат також наголосила на невідкладності цього питання.
Організація зазначає, що розраховує на якнайшвидшу відповідь керівництва ФСВП на свою пропозицію. Лист надіслали кур’єром на початку цього тижня, проте у відомстві відмовилися обговорювати подробиці і повідомили, що такий лист поки не зареєстровано.
«Наше занепокоєння зростає щодня. Ми вже давно наполягаємо на негайному звільненні Олега Сенцова, бо судовий процес над ним від самого початку був похмурою пародією на правосуддя: із тортурами над учасниками процесу, відмовою у побаченні з українським консулом, і врешті жахливою кваліфікацією як «тероризму» приписуваних йому діянь. Наш сьогоднішній заклик дуже простий – терміново допустити наших представників до Олега», – заявила директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.
Як відомо, 13 липня Олегу Сенцову виповнюється 42 роки. І це 61-й день його голодування, яке він оголосив з вимогою звільнення «всіх українських політв’язнів, які перебувають на території РФ». О 19:00 у Києві та інших містах України та світу стартує акція, присвячена Дню народження Сенцова, який відбуває покарання в російській колонії у місті Лабитнангі.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та ін.
Активісти в Україні й усьому світі продовжують вимагати від Росії і президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції відбуваються в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.