Московський міський суд відмовив омбудсмену Денісовій у відвідуванні засудженого Сущенка

Московський міський суд відмовив омбудсмену Денісовій у відвідуванні засудженого Сущенка

26 Червня 2018
1483

Московський міський суд відмовив омбудсмену Денісовій у відвідуванні засудженого Сущенка

1483
Московський міський суд 26 червня відмовив українському омбудсмену Людмилі Денісовій в отриманні дозволу на відвідування в СІЗО засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка.
Московський міський суд відмовив омбудсмену Денісовій у відвідуванні засудженого Сущенка
Московський міський суд відмовив омбудсмену Денісовій у відвідуванні засудженого Сущенка

Про це Денісова повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«Я зробила все для того, аби зустрітися із Романом Сущенком. Усі необхідні документи надала ще 14 червня. Наступного дня, 15 червня, отримала дозвіл Московського міського суду на відвідування Романа. Копію цього дозволу направила в Лєфортово того ж дня. 18 червня о 9.00 надала документи в Лєфортово. О 14.30 мені було відмовлено в зустрічі з Романом без будь-яких пояснень. 20 червня знову звернулася до Московського міського суду. Зустрічі з головою суду, мої щогодинні дзвінки, направлені листи з проханням пришвидшити рішення результату не дали. Сьогодні, 26 червня, о 9.00 зустрілася із заступником голови суду Фоміним, який мав прийняти рішення. Він сказав, що "Питання по дозволу дуже складне, але він обов'язково прийме рішення сьогодні після 15 години". Зараз рішення є. У зустрічі з Романом Сущенком мені відмовлено», - йдеться у повідомленні.

Денісова зазначила, що під час телефонних розмов між президентами України і РФ 9 і 21 червня Володимир Путін надав їй «повні гарантії на безперешкодний доступ до всіх українських політв'язнів, які утримуються на території Російської Федерації і в тимчасово окупованому Криму».

«Вже два тижні я чекаю на реалізацію даних мені гарантій державними органами виконавчої влади РФ. На цю хвилину я не побачила жодного з утримуваних українців, до яких в мене гарантований безперешкодний доступ», - додала вона.

Також омбудсмен звернулась у своєму повідомленні до керівника Адміністрації президента РФ Антона Вайна щодо «розблокування реалізації цих гарантій» і до прес-секретаря Путіна, Дмитра Пєскова, «який неодноразово наголошував, що виконання президентських домовленостей залежить від двох омбудсменів».

«На жаль, моя колега, Уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова, не має повноважень прийняти рішення по моєму доступу до утримуваних громадян. Вона звертається за погодженням до невідомих мені органів і не отримує його. Панове! Дуже вас прошу контакти особи, яка приймає рішення по виконанню гарантій, наданих мені президентом Російської Федерації!» - йдеться у зверненні омбудсмена.

Як заявила речниця Мосміськсуду Уляна Солопова, Денісова зможе попросити Мосміськсуд про дозвіл на зустріч із засудженим в Росії журналістом Сущенком тільки після набрання вироком законної сили, передає «Радіо Свобода».

За її словами, дозвіл на зустріч може надаватися тільки консульським співробітникам, ким Уповноважена Верховної Ради з прав людини не є, тому питання про надання такого дозволу Денісовій може вирішуватися тільки на загальних підставах, після набрання вироку щодо Сущенка законної сили.

Солопова додала, що наразі вирок оскаржений і законної сили не набрав.

Як повідомляв «Детектор медіа», 18 червня український омбудсмен Людмила Денісова не змогла відвідати українського журналіста Романа Сущенка в московському СІЗО «Лефортове». Українська сторона отримала від судді Московського міського суду Олега Музиченка необхідний дозвіл для зустрічі з Сущенком. Однак, за словами пані Денісової, співробітники СІЗО її не пустили

19 червня речниця Мосміськсуду заявила, що Денісову та делегацію не пустили до Сущенка у СІЗО через нібито неправильно вказані посади при отриманні дозволу. Вона уточнила, що, «якщо заявники усунуть допущене порушення і знову звернуться до суду, їхня заява буде розглянута суддею у встановлений законом термін».

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

4 червня Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. МЗС України висловив протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1483
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду