20:00
Понеділок, 18 Червня 2018

Омбудсмени України та Росії обговорили можливе синхронне відвідування ув'язнених та «дорожню карту візитів»

Дати та час візитів наразі узгоджуються.
Омбудсмени України та Росії обговорили можливе синхронне відвідування ув'язнених та «дорожню карту візитів»
Омбудсмени України та Росії обговорили можливе синхронне відвідування ув'язнених та «дорожню карту візитів»

18 червня відбулася зустріч українського омбудсмена Людмили Денісової із російською колегою Тетяною Москальковою. Омбудсмени обговорили «дорожню карту візитів» до громадян України та РФ, які знаходяться у місцях несвободи, та принципи здійснення таких моніторингів. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Це дуже висока місія, яку нам довірили Президенти. Ми обговорили можливість синхронності відвідувань і, на мій погляд, це дуже важливо. Цей крок буде на користь відновлення довіри хоча б між нашими інституціями. Подальші наші візити ми будемо проводити в різний час. Я думаю, що, все-таки, довіра - це головне, що має бути в основі візитів до наших громадян», - прокоментувала Людмила Денісова.

Зазначається, що дати та час візитів поки узгоджуються омбудсменами.

У той же час російські ЗМІ розповсюдили заяву Тетяни Москалькової, що Уповноважені з прав людини начебто домовились разом відвідати заарештованого керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського та ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

«Попередня зустріч вже дозволила спланувати деякі кроки, і ми маємо намір разом (з Денисовою) або з уповноваженим з прав людини в Салехарді відвідати Сенцова. Після цього ми, оскільки домовилися про паритетні кроки, готові були б відвідати Вишинського, і нам підкаже Людмила Леонтіївна найбільш оптимальний графік відвідування, для того щоб дорожня карта була ефективна», - сказала російський омбудсмен.

Нагадаємо, згідно домовленостей між Петром Порошенком та Володимиром Путіним було складено список політв’язнів, яких планують відвідати омбудсмени обох країн. 

18 червня український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що українська сторона отримала від судді Московського міського суду Олега Музиченка необхідний дозвіл для зустрічі з ув'язненим українським журналістом Романом Сущенком. Однак, за словами пані Денісової, співробітники СІЗО її не пускають

Раніше Денісовій також не вдалося зустрітися із українським режисером Олегом Сенцовим, якого утримують у російській колонії в Лабитнангі.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
424
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop