11:40
Середа, 6 Червня 2018

Журналісти зі «списку 47-ми» є свідками у «справі Бабченка» – СБУ

Усі журналісти, які потрапили до «списку 47-ми», проходять як свідки у справі щодо замаху на журналіста Аркадія Бабченка
Журналісти зі «списку 47-ми» є свідками у «справі Бабченка» – СБУ
Журналісти зі «списку 47-ми» є свідками у «справі Бабченка» – СБУ

Про це «Детектору медіа» повідомили у Службі безпеки України, коментуючи виклик на допит у якості свідка в «справі Бабченка» журналістки, засновниці проекту Zaborona.com Катерини Сергацкової.

5 червня журналістка написала на своїй сторінці у Facebook, що не розуміє – вона «свідок», чи їй загрожує небезпека, враховуючи те, що вона потрапила до «списку 47-ми».

«У понеділок співробітник СБУ привозить повістку, в якій чітко сказано, що я – свідок у справі Бабченка, порушеної проти Бориса Германа. З чого раптом мене записали в свідки? Що я можу знати про цю справу?

На допиті я так нічого і не зрозуміла: ні чому я свідок, ні навіщо вручали повістку, ні навіщо мене покликали. Питань у справі не було, доказів того, що я в небезпеці, не було. Навіть список не показали!», – написала вона.

У СБУ «Детектору медіа» пояснили, що усі журналісти, які потрапили до «списку 47-ми», проходять як свідки у «справі Бабченка» та їм усім була запропонована охорона.

«Усі 47 журналістів із списку проходять по справі як свідки. Охорона запропонована всім», – сказали в СБУ.

Нагадаємо, 5 червня інтернет-видання «Страна.ua» опублікувало «список із 47 українських журналістів і блогерів, яким, за версією українських спецслужб, загрожує смерть від рук кілерів», вказуючи, що він опинився в розпорядженні редакції. Пізніше цього дня матеріал з довідками про всіх 47 осіб, які нібито фігурують у списку, опублікувало видання «Українська правда», не посилаючись ані на «Страну.ua», ані на інші джерела.

Нагадаємо, 29 травня увечері стало відомо, що в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. 30 травня на брифінгу голови Служби безпеки України Василя Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий, а його нібито вбивство насправді було спецоперацією СБУ.

Стало відомо, що під час спецоперації з інсценування вбивства Бабченка українські правоохоронці отримали від імовірного організатора злочину список із 47-ми осіб (спочатку казали про 30 осіб), яких планували усунути російські спецслужби. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що усім особам, які були у списку імовірного організатора убивства журналіста Аркадія Бабченка, нададуть охорону.

Журналіст Матвій Ганапольський повідомив, що під час зустрічі в СБУ написав заяву до правоохоронних органів щодо надання йому охорони. За його словами, на закритій зустрічі в СБУ 1 червня присутнім показали певні відеозаписи, які стали доказом для усіх, що «це не жарти».

Тих, хто потрапив до списку, запросили до СБУ. На закритій зустрічі в СБУ 1 червня були присутні 17 осіб зі «списку 47-ми». За повідомленням Прямого каналу, власних джерел «Детектора медіа» та повідомлень у соцмережах та на інформаційних сайтах відомі 13 осіб, які відвідали закриту зустріч: Євген Кисельов, Матвій Ганапольський, Юлія Мостова, Павло Казарін, Юрій Макаров, Осман Пашаєв, Айдер Муждабаєв, Сергій Грішин, Олексій Мустафін, Соня Кошкіна, Тетяна Даниленко, Сергій Іванов та Віталій Портніков.

Також відомі імена двох журналістів, яких запрошували на зустріч до СБУ, але вони не змогли на неї потрапити — це керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» Отар Довженко та засновниця проекту Zaborona.com, в минулому російська, а нині українська журналістка Катерина Сергацкова. Імовірно вони теж є в «списку 47-ми».

За словами Отара Довженка, він був упевнений у тому, що його намагались розіграти, оскільки запросили на зустріч в Києві за 45 хвилин до її початку, хоча він мешкає у Львові.

Катерина Сергацкова повідомила, що не змогла потрапити на зустріч, але після зустрічі з нею ніхто не зв'язувався з питань надання охорони. 5 червня її повторно викликали до СБУ.

Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що більшість з тих, хто був у списку та був присутнім на зустрічі, - це журналісти. При цьому він не став коментувати, чи потрапили до списку відомі політики, лише додав, що його самого в списку немає.

Увечері 5 червня стало відомо, що Головне слідче управління Служби безпеки України відкрило кримінальне провадження щодо розголошення відомостей досудового розслідування в публікації одного з інтернет-видань зі списком осіб, на яких нібито готувався замах.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
520
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop