15:23
Четвер, 3 Травня 2018

Розслідування вбивства Шеремета ускладнюється через неможливість слідчих дій у Росії – Шевченко

Речник МВС Артем Шевченко пояснив, у чому складність розслідування вбивства Павла Шеремета
Розслідування вбивства Шеремета ускладнюється через неможливість слідчих дій у Росії – Шевченко
Розслідування вбивства Шеремета ускладнюється через неможливість слідчих дій у Росії – Шевченко

Російське громадянство вбитого журналіста Павла Шеремета і неможливість проведення слідчих дій на території Російської Федерації ускладнюють розслідування вбивства і впливають на результат. Про це повідомив директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко на круглому столі до Всесвітнього дня свободи преси «Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики».

«Нагадаю, що значна складність у розслідуванні цього злочину пов’язана з тим, що потерпілий – громадянин Російської Федерації, який мав активні постійні контакти на території країни-агресора – Російської Федерації, які дуже важливі, на погляд слідства, для встановлення причин і потенційних зловмисників у цьому злочині. Провести слідчі дії на території Російської Федерації, зокрема, встановити осіб, з якими він контактував незадовго до його смерті, неможливо. Правова допомога з Росії через відомі причини агресії Російської Федерації і нинішній рівень взаємодії між слідчими підрозділами практично відсутня. У цьому одна зі складностей розслідування цього злочину – слідчі бачать багато речей, які пов’язують з країною-агресором тих, хто може бути причетний до цього злочину», – сказав пан Шевченко.

Заступник начальника управління Головного слідчого управління Національної поліції України Олександр Ковтун повідомив, що розслідуванням вбивства Павла Шеремета займається безпосередньо Головне слідче управління. «Слідство триває, але, на жаль, осіб, причетних до скоєння злочину, на даний час іще не встановлено», – сказав він.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство наразі не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

За даними слідства, за три тижні до загибелі Павло Шеремет відвідав Москву, де зустрічався з близьким оточенням убитого російського опозиціонера Бориса Нємцова та з міністром доходів та зборів часів Віктора Януковича Олександром Клименком, якого вважають власником медіахолдингу «Вести Украина» (пан Шеремет, зокрема, працював ведучим на «Радио Вести» і виконавчим директором в «Українській правді»).

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що під час візиту до Москви Павло Шеремет нібито мав співбесіду з Олександром Клименком на посаду головного редактора «Радио Вести». Факт зустрічі Павла Шеремета й Олександра Клименка підтвердила й головред «Української правди» Севгіль Мусаєва, але вона не знала про причини тієї зустрічі. Голова холдингу «Вести Украина» Ольга Семченко заперечила, що пан Шеремет мас співбесіду з паном Клименком.

Навесні 2018 року співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP) Дрю Салліван висловив думку, що до вбивства журналіста Павла Шеремета може бути причетна українська влада.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
479
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop