13:35
Вівторок, 17 Квітня 2018

До вбивства Шеремета може бути причетна українська влада – Дрю Салліван

Співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP) вважає, що до вбивства журналіста Павла Шеремета може бути причетна українська влада
До вбивства Шеремета може бути причетна українська влада – Дрю Салліван
До вбивства Шеремета може бути причетна українська влада – Дрю Салліван

Про це він розказав в інтерв’ю «Українській правді».

Пан Салліван зазначив, що вбивство журналістів – це загальносвітова проблема, адже 90% таких розслідувань не закриті. Він також припустив, що вбивство і Георгія Гонгадзе, і Павла Шеремета «наймовірніше, політичні».

«Такі вбивства найскладніше розкрити. Думаю, плівки Мельниченка свідчать про те, що він знав про вбивство Гонгадзе. Що стосується Порошенка – ми не знаємо, вбивство Шеремета замовив він чи хтось з його адміністрації, але думаємо, що до цього причетна українська влада», – сказав пан Салліван.

Він також зазначив, що «влада свідомо не докопується до правди, не публікує інформацію, яку мала б зробити публічною».

«Ми досі не почули відповіді, чи Ігор (Устименко, колишній чи теперішній співробітник СБУ, помічений на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством Шереметаред.) працює в СБУ, чи вже звільнений і чому, чим саме він займався в органах тощо, – сказав він. – Звичайно, українська влада із задоволенням сказала б, що це Росія. І така вірогідність є. Але докази свідчать радше про те, що це зробили всередині країни».

Пан Салліван порадив журналістам видання розповідати, нагадувати про перебіг справи, вимагати справедливості, а також – продовжувати розслідувати самостійно.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство наразі не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

Як повідомляв «Детектор медіа», 28 лютого Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції дорікнув виданню «Українська правда» щодо їх активності у справі вбивства журналіста Павла Шеремета: «Я не Господь і не знаю, хто вбив Павла Шеремета. Але в мене так само болить, як і у вас. Я так само знав Павла Шеремета, – сказав президент. –  І в "Української правди" немає права на приватизацію Павла. Не є так, що ви можете від всіх вимагати і звинувачувати… Ми кожен маємо робити свою справу. Якщо ви вважаєте, що президент може щось зробити, звертайтеся до мене».

Читайте також

На фото - Павло Шеремет

Фото: Новинарня

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
672
Переглядів
Коментарі
Сич
21:03 / 17 Квітня 2018
А може сам Салліван причетний?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop