Азербайджанському журналісту Гусейнлі повернули паспорт

Азербайджанському журналісту Гусейнлі повернули паспорт

16 Квітня 2018
1103

Азербайджанському журналісту Гусейнлі повернули паспорт

1103
Раніше повернути журналісту паспорт вимагали від українських прокурорів «Репортери без кордонів» та Нью-Йоркський офіс Комітет захисту журналістів.
Азербайджанському журналісту Гусейнлі повернули паспорт
Азербайджанському журналісту Гусейнлі повернули паспорт

Журналісту азербайджанського походження Фікрату Гусейнлі (Гусейнову), який є громадянином Нідерландів, повернули паспорт. Про це повідомляє кореспондент «Радіо Свобода» Євген Солонина у Twitter.

«Адвокат Дмитро Мазурок, коли суддя роздавав документи сторонам, забрав паспорт Гусейнова. Прокурор хотів заперечити. Адвокат: якихось рішень про вилучення паспорта наразі немає, запобіжні заходи щодо Фікрата Гусейнова нині не діють», – пише журналіст.

До повідомлення додається фото Гусейнлі, який тримає свій паспорт.

16 квітня Печерський районний суд Києва проводив засідання з приводу запобіжного заходу для Гусейнова. Прокуратура просила обрати журналісту особисте зобов’язання.

Під час засідання прокурор заявив, що екстрадиційна перевірка щодо журналіста на завершальній стадії. Адвокат Дмитро Мазурок повідомив, що Інтерпол більше не розшукує Гусейнова через ознаки політичного переслідування, однак його продовжують розшукувати в Азербайджані. Суд оголосив перерву до 19 квітня.

Нагадаємо, Фікрет Гусейнлі залишив Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів досі не знайдено. Гусейнлі отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону.

14 жовтня 2017 року азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі затримали в аеропорту «Бориспіль» у Києві. Причиною затримання називали те, що журналіст перебуває у базі Інтерполу.

17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід журналісту, громадянину Нідерландів Фікрету Гусейнлі у вигляді 18 діб арешту. Адвокати журналіста оскаржили його арешт.

27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив арештованого опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі) на поруки народного депутата Миколи Княжицького і правозахисника Бориса Захарова.

13 лютого Прокуратура Київської області відмовилась від оскарження ухвали Шевченківського районного суду міста Києва щодо звільнення з-під варти журналіста азербайджанського телеканалу «Туран ТВ» Фікрата Гусейнлі на поруки депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького та керівника адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. 

5 березня особи в цивільному, що представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі з квартири, яку він орендує в Києві.

Після цього низка громадських організацій звернулися до Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевірку журналіста Фікрета Гусейнлі і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів.

Також «Репортери без кордонів» просили ГПУ, МВС та АП повернути Гусейнлі паспорт, дозволити повернутися до Нідерландів та провести розслідування щодо спроби його викрадення.

15 березня у ГПУ відповіли на прохання розслідувати спробу викрадення журналіста Гусейнлі.

На початку квітня 2018 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження про порушення прав азербайджанського журналіста і попросила генпрокурора поінформувати її про результати перевірки та вжиті заходи.

Прес-служба Прокуратури Київської області повідомиляла «Детектору медіа», що не може повернути паспорт нідерландському журналісту Фікрету Гусейнлі, який переслідується владою Азербайджану та наразі проходить екстрадиційну перевірку, оскільки 2 квітня Печерським районним судом міста Києва було «проголошено лише резолютивну частину рішення».

Фото: twitter.com/SolonynaY

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1103
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду