12:19
Середа, 4 Квітня 2018

Омбудсмен ініціювала перевірку дій прокурора, який забрав паспорт азербайджанського журналіста

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнлі і попросила генпрокурора поінформувати її про результати перевірки та вжиті заходи.
Омбудсмен ініціювала перевірку дій прокурора, який забрав паспорт азербайджанського журналіста
Омбудсмен ініціювала перевірку дій прокурора, який забрав паспорт азербайджанського журналіста

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

«Відповідно до ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» омбудсменом відкрито провадження за інформацією, викладеною у відкритому зверненні голови комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, народного депутата України Миколи Княжицького та правозахисників Бориса Захарова та Олександра Павліченка про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова», - зазначено в повідомленні.

У зверненні нардепа та правозахисників йдеться про те, що слідчий суддя Печерського райсуду Києва 2 квітня 2018 року відмовив у продовженні запобіжного заходу для Фікрата Гусейнова у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави, а також стверджується, що цього ж дня прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, забрав у секретаря судового засідання паспорт громадянина Королівства Нідерландів на ім’я Фікрата Гусейнова та залишив залу судового засідання.

«Незаконне вилучення прокурором і утримання паспорта обмежує свободу пересування Фікрата Гусейнова та його право на вільний вибір місця перебування», - наголошується в повідомленні прес-служби Уповноваженого ВР з прав людини.

«З огляду на викладене, керуючись ст. 101 Конституції України, ст. 13, 17, 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», прошу організувати перевірку законності дій прокурора щодо вилучення та утримання документа, що посвідчує особу Фікрата Гусейнова, а також вжити відповідних заходів реагування, спрямованих на недопущення обмеження в незаконний спосіб свободи пересування та права на вільний вибір місця перебування іноземця», - йдеться у зверненні Людмили Денісової до генпрокурора Юрія Луценка.

Омбудсмен попросила генпрокурора поінформувати її про результати перевірки та вжиті заходи реагування до 6 квітня 2018 року.

Нагадаємо, Фікрет Гусейнлі залишив Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів досі не знайдено. Гусейнлі отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону.

14 жовтня 2017 року азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі затримали в аеропорту «Бориспіль» у Києві. Причиною затримання називали те, що журналіст перебуває у базі Інтерполу.

17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід журналісту, громадянину Нідерландів Фікрету Гусейнлі у вигляді 18 діб арешту. Адвокати журналіста оскаржили його арешт.

27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва відпустив арештованого опозиційного азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова (Гусейнлі) на поруки народного депутата Миколи Княжицького і правозахисника Бориса Захарова.

13 лютого Прокуратура Київської області відмовилась від оскарження ухвали Шевченківського районного суду міста Києва щодо звільнення з-під варти журналіста азербайджанського телеканалу «Туран ТВ» Фікрата Гусейнлі на поруки депутата від «Народного фронту» Миколи Княжицького та керівника адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова. 

5 березня особи в цивільному, що представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнлі з квартири, яку він орендує в Києві.

Після цього низка громадських організацій звернулися до Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевірку журналіста Фікрета Гусейнлі і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів.

Також «Репортери без кордонів» просили ГПУ, МВС та АП дозволити Гусейнлі повернутися до Нідерландів та провести розслідування щодо спроби його викрадення.

15 березня у ГПУ відповіли на прохання розслідувати спробу викрадення журналіста Гусейнлі.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
267
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop